Elmaradt a román címvédés, a német női csapat az Európa-bajnok

Horváth Bálint Ottó 2021. október 03., 16:52 utolsó módosítás: 2021. október 03., 17:22

A román női asztalitenisz-válogatott elszalasztotta a lehetőséget, hogy hazai környezetben legyen Európa-bajnok, a kolozsvári torna vasárnap délutáni döntőjében 3–1-re veszített Németország ellen.

Daniela Dodean megnyerte mérkőzését, a torna után visszavonul a válogatottól Fotó: ETTU

A döntő első párharcában Szőcs Bernadette drámai küzdelemben, öt játszmában maradt alul Nina Mittelhammal szemben. A marosvásárhelyi asztaliteniszező kétszer is szettelőnyben volt, de nem tudta lezárni a mérkőzést, a végig szoros döntő szettet pedig ellenfele behúzta. Ezután Elizabeta Samara teljesen tehetetlen volt Sabine Winter ellen, három szettben kapott ki, így a román válogatott nagyon nehéz helyzetbe került.

A harmadik találkozón Daniela Dodean nagy csatában, 1–2-ről fordítva öt játszmában győzött Chantal Mantz ellen, ezzel életben tartotta a hazaiak aranyérmes reményeit.

Utána ismét Elizabeta Samara következett, akinek esélye volt az egyenlítésre Nina Mittelham ellen, hiszen kétszer is szettelőnyben játszott, de végül döntő játszmában újra vereséget szenvedett, így a németek győzelmével zárult a finálé.

Hiábavalók voltak az edzői utasítások, nem tartották be azokat Fotó: ETTU

A döntő lejártával Viorel Filimon szövetségi kapitány csalódottan nyilatkozott a kontinenstorna egyenes kieséses szakaszának mérkőzéseit közvetítő Look Sport televíziónak, mondván, hogy

tanítványai nem tartották be a mérkőzések előtt és közben megbeszélt taktikai utasításokat, emiatt kulcsfontosságú pontokat buktak el, és főképpen ennek a számlájára írható a vereségük a döntőben.

A román válogatott egymás után a harmadik Európa-bajnoki címét szerezhette volna meg Kolozsváron, miután 2017-ben Luxemburgban éppen a németeket győzte le a döntőben, míg két évvel ezelőtt Franciaországban a portugálok ellen diadalmaskodott, mindezt megelőzően pedig sorozatban további négy kontinensbajnoki döntőben szerepelt.