A csíkszeredai sakkfesztiválon a hazai játékosok mellett képviselve van Magyarország, Ukrajna, Törökország, Németország, Ausztria, Moldova Köztársaság és Ausztrália, a 27. Caissa Nemzetközi Sakkfesztivál A versenyén ötvenen, a B megmérettetésen pedig 53-an ültek asztalhoz, míg a 11. Balog János Emlékversenyen – amelyet a 12 éven aluliaknak számára írtak ki – 21 sportoló csatázik.
Két forduló után az A versenyen Iulian Mihai Anghel (Temesvári ISK), Vajda Albert (Jászvásári Poli), George Gavril Grigore (Nagybányai ISK), Alin Marian Lucaci (CSM Moinești), Emre Demiras (Törökország) és Cristrian Daniel Oltean (Aradi Vados) százszázalékos, mind 2-2 pontot összesítettek.
A B megmérettetésen Vasile Adrian Velcherean, Illés Sándor Ferenc (mindketten Marosvásárhelyi Juvenes), Donici-Maier Dávid (Marosvásárhelyi ISK), Bartha András (Aradi U), Ștefan Năstăsie (Bukaresti Daco-Getica), Costel Vodă (Marosvásárhelyi Juvenes), Ioana Denisa Călugăreanu (Bukaresti 2. sz. ISK), Matei Mocăniță (ACS Logic Delta Tulcea) és Andrei Cezar Dumitrașcu (Galaci CSM) nyerte meg mindkét partiját, holtversenyben ők állnak a mezőny élén.
A játszmák minden nap 16 órakor kezdődnek a Sapientia-EMTE földszinti étkezdéjében. Az utolsó versenynapon, vasárnap hamarabb, délelőtt 9.30-kor indulnak a sakkórák, a díjkiosztót pedig 15 órától tartják. A nézők számára a belépés ingyenes.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával, miután a nyomozók szerint közpénzből finanszírozott beszerzéseket használt fel saját céljaira.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!