Világszínvonalú sportbázist épített ki saját telkén Ovidiu Gârbcea, a Csíkszeredai ISK egykori tanár-edzője. A Királykő- és a Bucsecs-hegység között elhelyezkedő üdülőhely 13 km-re fekszik a legendás törcsvári kastélytól, sportbázisai pedig vetekednek a nyugat-európai létesítményekkel.
Az idei nyári biatlon Balkán-kupán a romániai sportolók mellett Szerbia, Észak-Macedónia, Görögország, Bosznia-Hercegovina, Horvátország, Törökország és a Moldova Köztársaság sportolói álltak rajthoz. Bár előzetesen bejelentkeztek, a koronavírus okozta bonyodalmak miatt, Bulgária képviselői nem tudtak eljönni.
A versenyen szép számmal voltak székelyföldi sportolók, akik közül
az első napon Márton Enikő szerepelt a legjobban, megnyerte a nagyifjúságiak első versenyét, a szupersprintet.
Az új versenyszámban előbb egy rövid 4,5 km-es kvalifikációs próbán versenyeznek a sportolók, majd a legjobb 30 bejut a 7,5 km-es döntőbe. A kvalifikáción egy-egy fekvő és álló lövés szerepel, a döntőben pedig két-két fekvő és két-két álló lövés.
A nyári biatlon Balkán-kupán szombaton a hagyományos sprintversenyek, vasárnap pedig az üldözőpróbák szerepelnek a programban.
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
Hivatalos bejelentés nem történt, és sokáig a Peco-online.ro ármonitor sem mutatta, de szerda reggel néhány töltőállomásán csökkentette az üzemanyagok árát a piacvezető Petrom.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
További híreink: az időnket is ellopják – 23 órás lesz a vasárnap; az üzemanyagárak pedig elszabadultak, de a gazdákat legalább megmentené egy rendelet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!