Elkezdődött a biatlonidény, a székelyek is nekivágtak

Dobos László 2020. november 19., 12:36

Svédországban megtartották a szezon első biatlonversenyeit, amelyen több székelyföldi sportoló is rajthoz állt. A legjobb helyezés Márton Enikő nevéhez fűződik.

Márton Enikő Fotó: Facebook/Márton Enikő

Egy 7,5 km-es sprint és egy 12,5 km-es egyéni versenyt rendeztek Idreben a svédek, amelyen számos Skandináviában edzőtáborozó válogatott biatlonista rajthoz állt, a lányok versenyére 64-en neveztek be. Mindkét versenyszámot a svéd Hanna Öberg nyerte.

A csíkiak közül Márton Enikő szerepelt a legjobban, a sprintpróbán 27. lett. Sajnos másnap, a hosszabb versenyszámban elesett, feladásra kényszerült, de sérülése nem súlyos. A még ifjúsági korosztályú Váncsa Szilvia és András Vivien a 44. és 49., illetve a 49. és 43. helyeken végzett.

A férfiak viadalán mindkét nap az ugyancsak svéd Sebastien Samuelsson végzett az élen, Gegő Hunor, a VSK Csíkszereda biatlonistája a 44. és a 48. helyezéseket érte el – 75 induló közül.

Márton Szilárd, a romániai női válogatott edzője megkeresésünkre elmondta: „Márton Enikő nagyon jól szerepelt az első nap. Mocsok ködös, szeles idő volt, de így is egészen jól lőtt. A leggyorsabban és legpontosabban a válogatottból, és nagyon jól futott. Második nap sajnos elesett, nagyon rossz minőségű volt a pálya, ezért nem tudta befejezni a versenyt. Aznap csapattársa, Larisa Cotruș ment nagyon jól, és a 17. helyen végzett.

November végén a program szerint a finnországi Kontiolahtiban elkezdődnek a 2020-2021-es biatlon világkupa küzdelmei. A Nemzetközi Biatlon-szövetség (IBU) engedélyt adott arra, hogy olyan versenyzők is rajthoz álljanak, akiknek még nincs meg a kvalifikációs szintjük a világkupákra. A mi csapatunkból Márton Enikőnek van meg. A tervek szerint elindul a két honosított orosz biatlonista is, Jelena Csirkova és Anasztaszija Tolmacseva is, annak reményében, hogy tudjunk váltót nevezni a későbbi világkupákon”.