– Milyen céllal jött létre a konferencia, milyen pluszt nyújt az idei esemény a tavalyihoz képest?
– Abból indultunk ki, hogy az elmúlt években hihetetlenül nagy volt a fejlődés a székelyföldi sportéletben, az intézményesülés, az infrastruktúra és a létszámbővülés terén. Közben pedig azt tapasztaltuk, hogy nincsenek meg azok a szakmai fórumok, amik szükségesek lennének, hogy a szakemberek folyamatosan fejlődni tudjanak, egymástól, illetve kívülről jövő szakemberektől tanulhassanak. Egyszerűen ezen szerettünk volna változtatni a sicSPORT konferenciával, és lehetőséget teremteni a folyamatos fejlődésre, párbeszédre.
Alapvetően a tavaly jól bevált receptet követjük. A konferencia első napja színesebb, több izgalmas, friss területet mutat be a sport eltérő ágazataiból. A második napon sokkal inkább edzéselméletre, fizioterápiára, rehabilitációra, erőnléti felkészítésre fókuszálunk. Annyi újdonság mindenképp van idén, hogy a konferencia mellett a nulladik napon egy önálló eseménnyel, egy sportolói workshoppal bővültünk. Az sikeresen lezajlott szerdán, nagy örömünkre valamivel több, mint száz érdeklődő fordult meg rajta.
– Kik a szervezők, és milyen anyagi háttérből sikerült megvalósítani a kétnapos eseményt?
– Az esemény szervezője a sicSPORT, amely Horvát Tamás és jómagam, Pap Zsolt együttműködéséből jött létre. A szervezési feladatokat teljes egészében mi ketten látjuk el, de számos partner támogatására tudtunk idén is számítani. Van, aki anyagi, van, aki szakmai jellegű támogatást nyújt.
– Az idei előadások közül melyiket tartja a legérdekesebbnek, a leghasznosabbnak?
– Az előadások között nagyon nehéz különbséget tenni. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy minden meghívottunk a maga területén nemzetközi mércével mérve is magas színvonalat képvisel. Nyilván vannak köztük ismertebb nevek, mint a korábbi kézilabdás szövetségi kapitány, Mocsai Lajos, a 16 olimpiai- és paralimpiai bajnokot segítő Lénárt Ágota sportpszichológus, pszichoterapeuta, az európai topligákat megjárt, illetve a székelyföldi származású Bartalis Balázs jégkorongedző.
– Bárki részt vehet az előadásokon?
– Az előadások bárki előtt nyitottak, jegyet online lehet vásárolni egészen csütörtök estig. Elsősorban sportban dolgozó szakembereknek, edzőknek, sportolóknak, menedzsereknek, testnevelő tanároknak, rehabilitációs szakembereknek ajánlott.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!