Szerdán délután az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) székhelyén tartották a sorsolást. Az utolsó felvonásba nyolc klub jutott be, az urnában ott volt a székelyföldi klub neve is – miután sikeresen vette a hazai környezetben rendezett csoportmérkőzéseket.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a B-csoportba került, ahol a házigazda SKTS Havirrov, az észt SC Tallinn és az angol Long Eaton TTC lesz az ellenfelük. A másik négyesbe kapott besorolást a két asztalitenisz nagyhatalomnak számító francia Metz TT és a spanyol Arteal Tenis de Mesa.
A sorsolást követően a székelyföldi együttes vezetője, edzője, György István elégedetten nyilatkozott: „A spanyolokat és a franciákat szerettük volna elkerülni, ez össze is jött. Az erőviszonyok tekintetében előreláthatóan a csehekkel játsszuk majd a csoportdöntőt. Bízom, hogy ott leszünk a végső elszámolásnál”.
A harmadik számú európai kupakiírás döntő tornáját június 17-19-én a csehországi Havirrovban rendezik.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Székelyföldi sportoló, Xántus Bíborka szerezte Románia első érmét a Téli Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF, FOTE). Az 1993-ban dobogós biatlonista közel két évtizede az Egyesült Államokban, az 1960. évi téli olimpiai játékok helyszínén él.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!