Nagy Ferenc, a Székelyudvarhelyi Asztalitenisz Klub elnöke, a Székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub asztalitenisz szakosztályának korábbi vezetője, a jelenlegi székelyudvarhelyi asztalitenisz alapjainak megteremtője vasárnap délután eltávozott az élők sorából – tájékoztatott az udvarhelyi csapat hivatalos oldalán.
A zetelaki származású Nagy Ferenc 1960-ban került a gimnáziumba, tizenévesként az Akarat Sportklubnál pingpongozott. Katonai szolgálata után Kudzsíron végzett technikumot, ott és akkor fedezte fel az addigiaktól eltérő új asztaltitenisz-játéktechnikát. Onnan hazatérve ezt kezdte terjeszteni az udvarhelyi klubteremben.
Rögtön megjelentek az eredmények is, az első csapata 1970-ben az országos csapatbajnokság bronzérmét szerezte meg a 10-12 évesek korosztályában. Ezt követően tette le az edzői képesítést, taníthatta tovább a gyerekeket az Akarat Sportegyesület égisze alatt, majd a közben létrejött Sportiskola trénere lett.
Egyre-másra érték el a fiatalok a jó eredményeket, 1971-ben már országos ifjúsági A-osztályos csapata volt Székelyudvarhelynek, miközben a gyerekcsapatok is remekeltek. Beneveztek a felnőtt bajnokságba is és nem sokkal később, 1976-ban a Sepsiszentgyörgyön megtartott feljutási tornát sikerült megnyerni, ettől kezdve napjainkig mindig volt együttese a városnak az első vagy a második értékcsoportban.
Az ő nevéhez fűződik tehát, hogy Székelyudvarhely vitathatatlanul Románia egyik megkérdőjelezhetetlen asztalitenisz-fellegvára lett nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek között is.
Volt szövetségi edző is, nyugdíjazásáig a sportiskolánál dolgozott, de azt követően is majdnem minden nap az edzőteremben volt, tanította, egyengette a sportolók útját. Megélhette, hogy az őáltala létrehozott gárda újból visszajutott a Szuperligába, az európai kupaporondon szerepel.
2021 decemberétől az ő nevét vette fel, Nagy Ferenc edzőteremnek nevezik a stadion mellett található sportlétesítmény. 77 évet élt.
„Megannyi tehetség felfedezése fűződik a nevéhez, a bajnokok névsorát hosszan lehetne sorolni, a keze alól kikerült játékosok mind áldozatos munkáját dicsérik. Az ő élete egyet jelentett az asztalitenisz és a gyerekek szeretetével, a minőségi asztalitenisz oktatásával. Az élete volt az asztalitenisz” – áll a székelyudvarhelyi klub búcsúztatójában.
Temetése szerdán 16 órától lesz a szombatfalvi temetőben.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!