Berekméri Csongor 1952. február 17-én született a Maros megyei Magyarón, az általános és középiskolai tanulmányait Marosvásárhelyen végezte.
Sportolói pályafutását a Mureşul Sportklub kajak-kenu szakosztályánál kezdte, majd a kerékpározás felé fordult, országos második és harmadik helyet nyert. Később a Bukaresti CSA Steaua versenyzője lett, majd egy sérülés miatt masszőrként tevékenykedett a klubnál.
Ezt követően edzői képesítést is szerzett. 1979 és 1988, illetve 1997 és 2019 között a Mureșul alkalmazottja volt, közben pedig nyolc évig az Elektromaros kerékpáros edzőjeként is dolgozott. A szakosztály versenyzői több mint száz országos bajnoki címet szereztek, de nemzetközi szinten is bizonyítottak.
Berekméri Csongor tizenhat éven keresztül a hazai kerékpáros szövetség edzője is volt az ifjúsági és felnőtt korosztályban.
Nyugdíjba vonulása után sem mondott le a szeretett sportágáról, fiatal tehetségeket és bajnokokat is készített fel.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Izgalmakban gazdag nap vár ránk a képernyő előtt, számos sportág eseményeit követhetjük. A vasárnapi programból kiemelkedik az FK Csíkszereda első idei bajnoki mérkőzése, valamint a magyar kézi-, és vízilabda-válogatott újabb Európa-bajnoki összecsapása.
Baleset történt szombaton délután fél öt körül Tusnádfürdőn, a várost átszelő E578-as nemzetközi úton. Ketten megsérültek.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Románia a súlyos fagyos időszakokban azzal szembesül, hogy a belföldi termelésből és a tárolókból történő szállítási kapacitása korlátozott, ilyenkor a gázimport – különösen Magyarországról – szükségessé válik a fogyasztási csúcsok fedezéséhez.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!