Elhódították a kupát az udvarhelyiek a győri asztalitenisz világfesztiválon

Székely Sport 2022. június 25., 23:10 utolsó módosítás: 2022. június 25., 23:11

Megnyerték a csapatversenyt az U11-es korosztályban a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK versenyzői a Győrben zajlott 5. ifjúsági asztalitenisz világfesztiválon, ahol egyéniben két bronzérmet is szereztek.

Nem találtak legyőzőre a csapatversenyben Fotó: Facebook/Székelyudvarhelyi Asztalitenisz Klub

A Toró Dávid, Bardas Márk, Paizs Ákos és Sárkány Levente alkotta udvarhelyi csapat Magyarország B válogatottja és a görög-egyiptomi közös együttes legyőzésével jutott be a legjobb négy közé. György István edző tanítványai az elődöntőben 3–0 arányban nyertek Tunézia ellen, a döntőben pedig 3–1-re bizonyultak jobbnak Magyarország A csapatával szemben, így elhódították a kupát.

Az U11-es korosztály egyéni versenyeiben sem maradtak érem nélkül az udvarhelyiek, Toró Dávid és Bardas Márk egyaránt a bronzérmet szerezte meg: előbbi a későbbi bajnok, ukrán Volodimir Nevizsiny, míg utóbbi a házigazdák legjobbja, Zubor Péter ellen veszített az elődöntőben.