Elhódította a BL-trófeát a Ferencváros vízilabdacsapata

MTI 2024. június 07., 23:47

A Ferencváros nyerte a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 2023–2024-es kiírását: a zöld-fehérek a Máltán rendezett négyes döntő fináléjában 12–11-re győzték le az előző három kiírásban diadalmaskodó Pro Reccót.

Az FTC ezt megelőzően soha nem győzte le az olasz sztárcsapatot Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A magyar bajnok és kupagyőztes már három góllal is vezetett a harmadik negyed közepén, majd a zárónegyed második felét a Reccót erősítő Zalánki Gergő súlyos szabálytalansága miatt szinte végig emberelőnyben játszhatta le, de a játékvezetők segítették az olaszokat, akiknek a végén labdájuk volt az egyenlítéshez. Ekkor azonban a meccs legeredményesebb játékosa, a négy gólt szerző Dusan Mandic egy blokkal eldöntötte az összecsapást.

Az FTC - amely ezt megelőzően soha nem győzte le az olasz sztárcsapatot - 2019 után története során másodszor hódította el a legrangosabb európai trófeát, Nyéki Balázs pedig első szezonjában vezetőedzőként rögtön triplázott. Az FTC a teljes szezonját egyetlen vereséggel fejezte be, még a BL negyeddöntős körében Vámos Márton csapatától, az Olympiakosztól kapott ki.

Férfi vízilabda, Bajnokok Ligája, négyes döntő, Málta, döntő:
FTC-Telekom Waterpolo–Pro Recco (olasz) 12–11 (2–2, 4–2, 3–3, 3–4).
Gólszerzők: Mandic 4 Jansik Sz., Argiropulosz, Varga Dé. 2-2, Vigvári Ve., Di Somma 1-1, illetve Iocchi Gratta, Younger, Kakarisz, Di Fulvio 2-2, Cannella, Zalánki, Hallock 1-1.