A népszerű székelyföldi ketrecharcos szombaton este Pitești-en Románia legnagyobb MMA-szervezete, a Heroes nagyszabású gáláján lép ringbe. Ellenfele egy tapasztalt román bunyós, Radu Zarioiu lesz, aki 7–1-es mérleggel érkezik a meccsre.
„Nagy kihívás ez a mérkőzés számomra, igazából egy célállomás azon az úton, amit kitűztem magamnak.
– nyilatkozta a Székely Sport érdeklődésére Kovács Krisztián.
Mint ismertette, ahogyan máskor is, a meccs előtti két hónapot Budapesten töltötte a Fite Clubnál, ahol birkózó-, jiu jitsu- és kickbox-, valamint MMA-edzések szerepeltek a programjában, de természetesen különböző sparringokkal is készült, az utolsó tíz napban pedig a Madarasi Hargitán magaslati edzőtáborban vett részt.
Kovács Krisztián kiemelte, színvonalas gálára van kilátás, Romániából a legjobb MMA-sok csapnak össze a Pitești Arénában. A legfontosabb címmérkőzést Pascu és Rambo vívja, akik a hazai küzdősportokban nagy neveknek számítanak.
– mutatott rá a székely bunyós, aki a profiknál még veretlen.
Az elmúlt években a három székelyföldi, illetve az idei magyarországi Hargita Fight Night gálán a mérkőzéseit mind megnyerő Kovács Krisztián úgy véli, nagyon jó esélyei vannak a bajnoki öv elhódítására.
„Elég sokat elemeztem az ellenfelem meccseit és mindenre felkészültem, földharcra, birkózásra és állóbúnyóra is.
– jegyezte meg bizakodva Kovács Krisztián, aki megköszönte az edzői, Peszlen Ferenc, Fekete Barna, Horváth Imre, Csuka Balázs, Juhász Balázs és Fábián Melinda, valamint az edzőpartnerei segítségét és támogatását.

Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Egy 46 éves nő holttestére bukkantak péntek este a csíkszeredai Tudor Vladimirescu lakónegyedben található lakásán.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!