Tekintettel arra, hogy a térség politikai helyzete eléggé instabil, a szervezet nagyon komoly biztonsági garanciákat kért és kapott a leendő rendezőktől.
„A CONIFA továbbra is egyfajta békemisszióként tekint tevékenységére, és a helyszín kiválasztásával is ezt kívánja erősíteni. Minden esély megvan a török Észak-Ciprus részvételére is, ezáltal különösen erősen megmutatkozhatna, hogy a CONIFA és a futball képes a mély történelmi megosztottságok és ellenségeskedések felett hidat építeni” – mondta Wenczel Kristóf, a CONIFA alelnöke.
A Székelyföldi Labdarúgó-egyesület elnöke hozzátette, hogy a székely válogatott tavalyi ciprusi Eb- és idei londoni vébészereplésével gyakorlatilag kvalifikálta magát az eseményre.
– tette hozzá. Korábban Nizza és Yorkshire is jelezte szervezési szándékát, ám pályázatot végül nem tett le.
Wenczel szerint örömteli fejlemény, hogy a 2020-as világbajnokság megrendezésére megerősítette pályázatát Tokió és Seattle is. Tokió ráadásul a nyári olimpia felvezető eseményének is szánja a világbajnokságot, és a csapatokat a még üres olimpiai faluban helyezné el.
„Továbbá gőzerővel folyik az első Ázsia- és Afrika-bajnokság szervezése, valamint az első női futball Eb-é is. Emellett a CONIFA szeretne nyitni a futsal, a strandfoci és mindenekelőtt az utánpótlástornák irányába is” – folytatta a szervezet terveinek ismertetését az alelnök.
„Meggyőződésem, hogy az első U21-es Eb-nek Székelyföldnél ideálisabb rendezőt nem is találhatnánk. Nagyszerű lenne a felnőtt székely válogatott után az ifit is életre hívni, és a nemzetközi futballvilágba bevezetni.
Ezekkel a felvetésekkel az illetékes döntéshozókat részben már megkerestem” – zárta a beszélgetést Wenczel Kristóf.
A 2019-es Eb-n tizenkét csapat fog harcolni az első helyért. A 2017-es győztes Padánia, a második helyezett Észak-Ciprus és a 2018-as világbajnok Kárpátalja, valamint a hazai együttes már a mezőny tagja.
A többi nyolc együttes kiléte a 2019. január 26-án Etiópia fővárosában, Addisz-Abebában tartandó CONIFA-közgyűlésen derül ki.
Más néven Arcah Köztársaság de facto ország a Kaukázus déli részén. Államiságát csak három másik, korlátozottan elismert állam ismeri el (Abházia, Dél-Oszétia és a Dnyeszter Menti Köztársaság, továbbá Ausztrália Új-Dél-Wales állama), hivatalosan Azerbajdzsán részének minősül.
Területe megközelítőleg kétszerese Hargita megyéének (11 500 km²), de lakossága csak kb. feleannyi (146 600 fő). Legnépesebb települése, Sztepanakert egyben a fővárosa, 52 310 fővel.
Örményország továbbra is igényt tart az Azerbajdzsán nemzetközileg elismert területén lévő, többségében örmények lakta Hegyi-Karabah tartományra, emiatt az örmény–azeri határ zárva van, nem ritkán fegyveres összecsapások is kialakulnak.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!