A Nemzetközi Torna Szövetség 65 esztendős elnöke úgy véli, hogy az ötkarikás játékok olyan hatalmasra nőttek, hogy a legtöbb helyen gazdaságilag és környezetvédelmi szempontból nehéz őket megrendezni.
Vatanabe szerint a jelenlegi modell elavult, és azt a korszakot idézi, amikor még nem létezett televízió, a fő közlekedési eszköz pedig a hajó volt.
„Most élvezhetjük a különféle utazási és kommunikációs technológiák használatát, beleértve az internetet is. Az olimpia és paralimpia jövője előtt álló gazdasági és környezetvédelmi nehézségek elkerülhetők, ha ezeket felosztják. Öt város az öt földrészről, ugyanabban az időszakban” – olvasható Vatanabe javaslatában, amely az olimpiai hírekre szakosodott insidethegames.biz oldalon is megtalálható.
Szerinte a nap 24 órájában közvetített olimpia az öt kontinenst összehozná, a látványban és az izgalomban az egész világ osztozna, ráadásul a házigazda költségei jelentősen csökkennének.
Ez lehetőséget adna a rendezés megfontolására olyan kisebb városoknak is, amelyek a jelenlegi formátum miatt nem tudnának otthont adni olimpiának. Vatanabe szerint a téli olimpiákat is hasonló módon szét lehetne osztani országok vagy földrészek között.
Vatanabe mellett hatan kandidálnak a leköszönő NOB-elnök Thomas Bach posztjára: Kirsty Coventry - egyedüli nőként -, a 200 méter hát 2008-as ötkarikás bajnoka, Sebastian Coe, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnöke, ifj. Juan Antonio Samaranch, a korábbi NOB-elnök fia, a Nemzetközi Öttusa Szövetség és a NOB alelnöke, Fejszal al-Husszein jordán herceg, David Lappartient, a Nemzetközi Kerékpár Szövetség (UCI) elnöke, valamint Johan Eliasch, a Nemzetközi Sí és Hódeszka Szövetség (FIS) elnöke.
Az elnökválasztást a NOB március 18. és 21. között sorra kerülő tisztújító kongresszusán rendezik meg a görögországi Olümpiában.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!