Hirdetés

Egyre nagyobb a csíkszeredai bridzsmozgalom

Geta Mihai és Radu Mihai, a vuhani vegyespáros világbajnokságon bronzérmet szerző román csapat tagjai
Fotó: Magyari Zoltán

2021. október 19., 22:17

A Bridge Over Nations Sportegyesület a Csíkszeredai Polgármesteri Hivatallal együttműködésben országos szintű bridzsversenyt rendezett a hétvégén Csíkszeredában, a Jakab Antal Vendégházban.

2021. október 19., 22:17

Nagy népszerűségnek örvendett a vetélkedő, a főversenyre az ország majdnem minden városából érkeztek versenyzők: Bukarestből, Jászvásárról, Brassóból, Gyulafehérvárról, Bákóból, Temesvárról, Konstancáról, Craiováról, Szatmárnémetiből és Brăilaról – összesen 45 pár.

A rendezvényt Korodi Attila polgármester nyitotta meg, az elöljáró üdvözölte a jelenlevőket, beszámolt a csíkszeredaiak különböző sportágakban elért sikereiről, majd sok sikert kívánt a versenyzőknek.

Hirdetés

A szervezők elmondták, hogy bár nem sikerült a rendezvényt nemzetközi szintre emelni (a bolgárok nem jöttek el mert Albenában is zajlott egy nemzetközi verseny, a magyarországi versenyzők pedig az egyre súlyosbodó járványhelyzetre hivatkozva lemondták a szereplést), örülnek a népes részvételnek, hiszen a mamaiai bridzsfesztivál után, ahol 78 pár vett részt – a második legnagyobb részvételű országos verseny zajlott Csíkszeredában.

Marius Ioniță és Constantin Dobroiu •  Fotó: Magyari Zoltán Galéria

Marius Ioniță és Constantin Dobroiu
Fotó: Magyari Zoltán

A szervezők célja, hogy Csíkszereda a romániai bridzsnek egyik legfontosabb vidéki fellegvárává váljon.

Románia legjobb bridzsversenyzőinek nagy része részt vett a székelyföldi versenyen. Jelen volt a vuhani vegyespáros világbajnokságon bronzérmet szerző román csapatból Geta Mihai, Radu Mihai és Marius Ioniță. 2019-ben Vuhanban, Kínában a román vegyescsapat – Mihaela Balint/Bogdan Marina, Marina Stegăroiu/ Marius Ioniță és Geta Mihai /Radu Mihai – bronzérmet szerzett Anglia legyőzésével, az elődöntőben döntetlent játszott Oroszországgal, viszont csoportmérkőzéseken elszenvedett vereség miatt nem jutott be a döntőbe. A világbajnokságot az Egyesült Államok csapata nyerte.

A kétnapos csíkszeredai versenyen 45 pár indult, két forduló után két részre osztották a mezőnyt, a folytatásban a Csíkszereda Kupáért a legjobb 14 versenyző az A osztályban folytatta a küzdelmeket, a többi pedig a B osztályban.

IMP verseny, Bridge Over Nations Kupa. Egyetlen forduló (30 pár): 1. Călin Știrbu/Sabin Donciu (Bukarest) 56.30 MP, 2. Ileana Sigartău)/Valeriu Sigartău (Bukarest) 56.18 MP, 3. Marius Fediuc/Tamaș Gheorghe (Nagyszeben) 48.27 MP. A legjobb csíkszeredai helyezések: 6. Vidámi István/Magyari Zoltán 31,09 IMP, … 20. György Attila/András Zoltán 2,12 IMP; 22. Daday Hunor/Gombos Csaba 6,76 IMP.

Csíkszereda Kupa, A osztály:1. Marius Ioniță/Constantin Dobroiu (Bukarest) 235.59, 2. Geta Mihai/Radu Mihai (Bukarest) 228.81, 3. Radu George Popescu/Constantin Merlușca (Bukarest) 228.45.

Csíkszereda Kupa, B osztály: 1. Iancu Bacalu/David Calipetre (Konstanca) 223.89, 2. Radu Oprisoni/ Veronel Lungu (Kolozsvár) 221.60, 3. Viorel Micescu (Bukarest)/Eugen Chelu (Temesvár) 220.12. A csíkszeredaiak legjobb helyezései: 11.Vidámi István/Magyari Zoltán 203.47, ...16. Mezey Zoltán/Balázs Gáspár 197.15, ...18. Varga Péter/Vígh Menyhárt.

Lejegyezte: Magyari Zoltán

 

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Bajnokok Ligájában szereplő együtteshez igazolt a Sepsi OSK korábbi gólfelelőse

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.

Neves klubokban játszott a Sepsi OSK új középhátvédje

Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.

Székelyhon

Hátulról ütötte fejbe a rendőrt egy 17 éves lány

Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.

`
Krónika

Trump kész elállni az Irán elleni támadástól, ha Teherán enged

Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.

Krónika

Miért alacsony Romániában a Duna vízállása, ha az elmúlt hetekben heves esőzések voltak?

Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.

Főtér

Már csak 4-5 napig működhet a jelenlegi körülmények között a cernavodai atomerőmű

Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.

Ez is érdekelheti

Képernyőn a vizes Európa-bajnokság és a női Tour de France – a keddi sportműsor

Folytatódik a vizes Európa-bajnokság, újabb szakasz vár a női Tour de France mezőnyére, míg a magyar U18-as női kézilabda-válogatott Kínával csap össze a világbajnokság középdöntőjében.

Dobogós udvarhelyiek a Nagyszeben Triathlon Challenge-en

Újabb mozgalmas hétvégén van túl az Udvarhelyi Triatlon Club, amely kilenc sportolóval vett részt az idei Nagyszeben Triathlon Challenge-en.

Szuperliga, NB I, tenisz és kerékpár – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó román és magyar bajnokság legutóbbi játéknapja. Az európai kupaporondon játszó együttesek lépnek pályára. Női Tour de France, újabb tenisztornák.

Kiszálláson a Sepsi OSK és a Kolozsvári CFR – vasárnap a képernyőn

Idegenben játszik a Sepsi OSK és a Kolozsvári CFR a labdarúgó Szuperliga harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján. Három magyar és két skót bajnoki, továbbá kerékpározás, sznúker, tenisz, motokrossz, úszás és golf szerepel még a kínálatban.

Kezdődik a 2. Liga, pályán a Marosvásárhelyi ASA

Szombaton délelőtt kezdetét veszi a labdarúgó 2. Liga új szezonja, a Marosvásárhelyi ASA a Resicabányai CSM otthonában játszik. A további focimeccsek mellett tenisz, sznúker, kerékpározás, terepfutás, atlétika és golf is szerepel kínálatban.

Képernyőn az FK Csíkszereda idegenbeli mérkőzése – a pénteki sportműsor

Elrajtol a labdarúgó Szuperliga 3. fordulója, pénteken az FK Csíkszereda az FC Argeș vendége lesz. A sportkínálatban emellett a vizes Európa-bajnokság, tenisz, atlétika, sznúker és golf is helyet kap.

Ukrajnában készülnek az őszi versenyszezonra a háromszéki karatékák

Nemzetközi magashegyi edzőtáborban kezdte meg az őszi szezonra való alapozást a Sport-All Sport Club két sportolója, Török Panka és Péter-Csiki Csanád, akik a kontinens élvonalába tartozó versenyzőkkel készülhetnek együtt.

A továbbjutásért hajtanak a román és a magyar focicsapatok a nemzetközi porondon – a csütörtöki sportműsor

Az Európa és a Konferencia Liga selejtezőjének visszavágóit rendezik, pályán a két kolozsvári együttes. A Fradi, a Debrecen és a Paks is a továbbjutásért játszik. Tenisz, kerékpár és golf még a felhozatalban.

A világ legjobbjaival mérkőzik meg a marosvásárhelyi dartsbajnok

Újabb mérföldkőhöz érkezett a marosvásárhelyi dartsbajnok, Kádár László pályafutása, aki sikerrel vette a PDC European Tour budapesti selejtezőjét, így augusztusban a világ legjobbjai ellen játszhat a PDC Hungarian Darts Trophy versenyén.

Foci-BL, vívóvébé és női kézilabda – szerdán a tévében

A labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében próbálja ledolgozni egygólos hátrányát az Universitatea Craiova, a magyar női kardválogatott döntőt játszik a világbajnokságon, illetve elrajtol a romániai ifivébé.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!