A székelyudvarhelyi világelső és topfavorit Györgydeák Apor nem kellett csoportmérkőzéseket játsszon, egyből az egyenes kieséses szakaszban csatlakozott a férfi egyéni küzdelmeihez. Ellenfelei nem tudták megnehezíteni a dolgát, a szlovák Marian Badar, a magyarországi Dombai Gergő és a lengyel Marek Pokwap ellen is fölényesen győzött.
Könnyedén bemasírozott a döntőbe, ahol a francia Hugo Rabeux volt a vetélytársa, akit hasonlóan simán, két játszmában (12:4, 12:4) múlt felül, ezzel megszerezte a tornagyőzelmet.
Női egyéniben a marosvásárhelyi Barabási Kinga sem lépett asztalhoz a csoportkörben, és a szűkebb mezőny miatt a negyeddöntőben kezdett. Az olasz Mara Dalessandro elleni találkozót magabiztosan nyerte meg, a legjobb négy között a magyarországi Dezsényi Zsófia a második szettben késztette nagyobb csatára, de a továbbjutása nem volt veszélyben.
A fináléban neki is francia ellenfele volt, Julian Amelie-vel szemben 12:10, 12:7 arányban diadalmaskodott és aranyéremmel gazdagodott.
Az egyéni versenyekben a Góbék színeiben még több sportoló volt érdekelt, ám Ilyés Szabolcs, Simó Bence és Gergely Péter egy-egy győzelemmel, illetve vereséggel a csoport második helyén végeztek, így nem jutott tovább, és ez Lakatos Krisztának sem sikerült, aki mindkét meccsét elveszítette, de a marosvásárhelyi klubot képviselve Kristály Hunor és Sebastian Jecu számára is a csoportkörben ért véget a menetelés.
Vegyespárosban a végső győzelemre esélyes székelyföldi kettős, Györgydeák Apor és Barabási Kinga a két csoportmérkőzésén alig veszített pontot, a legjobb nyolc között viszont megszenvedett a továbbjutásért a magyarországi Blázsovics Ádám és Pechy Petra ellen, de végül három játszmában felülkerekedtek. Az elődöntőben a francia válogatottat alkotó Hugo Rabeux és Julian Amelie volt a riválisuk, akiket két szettben gyűrtek le.
A bajnoki címért ismét magyarországi duóval találkoztak, Katz Balázs és Kota Gabriella ellen szetthátrányból ugyan még felálltak, a döntő játékrészben azonban 12:8 arányban alulmaradtak, így meg kellett elégedjenek az ezüstéremmel.
Férfi párosban a Gergely Péter-Hercegfi Máté, valamint a Simó Bence-Ilyés Szabolcs kettős a csoportban egy-egy nyert és vesztes meccsel jutottak tovább, előbbiek a nyolcaddöntőben, utóbbiak a negyeddöntőben búcsúztak.
Két arany-, két ezüst-, illetve egy bronzérmet szereztek a Székelykeresztúri Egyesülés SK -KereszTeq játékosai a hétvégén megrendezett gyergyócsomafalvi I. Hiúz Kupán.
Az egyéni versenyben Fazakas Zalán nagyon szoros mérkőzésen győzött, a döntőben 16:13-ra múlta felül Hegedüs Hunort. A harmadik helyet Szilveszter Attila érte el, a kisdöntőben a helyi Köllő Csaba ellen nyert, míg Sinka-Király Levente az ötödik helyen végzett.
Párosban Szilveszter Attila-Fazakas Zalán és Popovics Erik-Hegedüs Hunor játszották a döntőt, amely kiélezett csatát hozott, végül Szilveszter és Fazakas húzták be az aranyérmet.
Az apa-fia páros, Sinka-Király Levente és Sinka-Király Bence kisdöntőt játszottak, kiélezett összecsapáson 16:14-re maradtak alul a Góbék Teqball Teamet képviselő Kiss Zoltán és Máté Zoltán ellen.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!