A 22 éves úszó, aki az idei ötkarikás játékokon négy arany- és egy bronzérmet nyert, először érdemelte ki az elismerést. A 200 és 400 méter vegyes mellett 200 méter mellen és 200 méter pillangón – utóbbi számban Milák Kristófot megelőzve – diadalmaskodó Marchand csupán egyetlen szavazónál nem szerepelt a legjobb öt európai sportoló között.
Korábban mindössze két francia végzett a rangsor élén: 1960-ban az atléta Michel Jazy, majd 1967-ben és 1968-ban az alpesi síző Jean-Claude Killy.
A voksolás második helyén Tadej Pogacar végzett. A szlovén országúti kerékpáros idén megnyerte a Giro d'Italiát, a Tour de France-t és a világbajnokságot, erre pedig korábban csak a belga Eddy Merckx 1974-ben és az ír Stephen Roche 1987-ben volt képes.
Harmadikként ezúttal is a svéd rúdugró, Armand Duplantis zárt, aki a francia fővárosban világcsúccsal védte meg olimpiai bajnoki címét.
A tavaly győztes szerb teniszező, Novak Djokovic ezúttal 18. lett, pedig Párizsban megnyerte egyetlen hiányzó címét azzal, hogy olimpiai bajnok lett.
A 67. alkalommal megrendezett szavazáson, amelyen még sosem győzött magyar sportoló, ezúttal 21 európai hírügynökség, köztük az MTI vett részt.
1. Leon Marchand (francia, úszás) 155 pont
2. Tadej Pogacar (szlovén, országúti kerékpár) 148
3. Armand Duplantis (svéd, atlétika) 142
4. Jannik Sinner (olasz, tenisz) 113,5
5. Max Verstappen (holland, Forma-1) 71
6. Rodri (spanyol, labdarúgás) 53
7. Marco Odermatt (svájci, alpesi sí) 49
8. Jaroszlava Mahucsih (ukrán, atlétika) 43
9. Remco Evenepoel (belga, országúti kerékpár) 36
10. Nikola Jokic (szerb, kosárlabda) 35
Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.
Hogyan vette fel a ritmust az FK Csíkszereda a román első osztályban? Cseke Szilárd sportigazgatóval az alapszakasz tanulságairól, a licencelés nehézségeiről, a székely zászló körüli jogi csatákról és a bennmaradásért vívott harcról beszélgettünk.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.
A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!