Az első szett mindössze 24 percig tartott, Anisimovának gyakorlatilag csak a második gémben volt esélye pontszerzésre, ám Halep végül brékelni tudott, majd utána nagyon simán húzta be a szettet.
A másodikban Anisiomva hozta adogatását, ám a továbbiakban ismét a világranglista második helyezett Halep diktálta az iramot. Anisimova az első mérkőzéslabdát még hárította, a másodikat viszont már nem.
Halep 56 perc alatt jutott tovább a nyolcaddöntőbe, ahol a lengyel Iga Swiatek lesz az ellenfele.
A világranglista 53. helyezettje a kanadai Eugenie Bouchard-t búcsúztatta két szettben.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Eltérő visszhangot váltott ki a két székelyföldi együttes vasárnapi teljesítménye. Míg a Sepsi OSK győzelmét szinte kivétel nélkül dicsérték a román sportportálok, az FK Csíkszereda veresége után több lap is kritikusan értékelte a piros-feketék játékát.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!