A fővárosban rendezett találkozó előtt mindkét alakulat hozta párharcait, így az idei kiírás derbije volt ez a párharc.
A nyitómeccsen viszonylag simán maradt alul a vendégek svéd légiósa, Sebastian Loso. Sokkal kiélezettebb volt György Szilárd találkozója, amelyet a döntő szettben tudott hozni az udvarhelyi asztaliteniszező, így összesítésben egyenlített az ISK-SZAK.
Két 3–1-es hazai siker követte ezt, Tamás Szabolcs és Loso is kikapott, így a Steaua érvényesítette a papírformát, összesítésben is 3–1-re diadalmaskodott.
A György István által irányított alakulat legközelebb december 11-én, vasárnap 16 órától játszik bajnoki meccset, akkor a városi sportcsarnokba a Besztercei VSK érkezik.
Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.
Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.
Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!