A pénteki negyeddöntős párharcban Szőcs Bernadette, Elizabeta Samara és Daniela Dodean esélyt sem adtak ellenfelüknek, 3–0-s győzelemmel jutottak be a legjobb négy közé.
Az elődöntőben a címvédő román válogatott szombaton 16 órától (élőben a Look Sport csatornán) Franciaországgal mérkőzik meg a döntőbe jutásért,
a rivális szintén 3–0-ra nyerte meg negyeddöntős meccsét Ausztria ellen.
A másik ágon Németország és Portugália játszanak, vagyis az a két csapat, amelyet a romániai asztaliteniszezők legyőztek az előző két kontinenstorna döntőjében.
A román férfi együttes menetelése véget ért a negyeddöntőben, miután szoros mérkőzésen 3–1-re kikapott az előző Eb-n bronzérmes Svédországtól.
A fiatal Rareș Șipoș bravúrgyőzelmet ért el, öt szettben sikerült nyernie a világranglistán nyolcadik helyezett Mattias Falck ellen.
Ovidiu Ionescu és Szőcs Hunor egy-egy játszmát tudtak behúzni a saját meccseiken, míg az utolsó találkozón Ionescu sérülése miatt asztalhoz álló, az U17-es korosztály világranglistáját vezető Darius Movileanu tisztesen helytállt, de esélytelen volt Mattias Falckkal szemben.
A szombati elődöntőben Svédország–Oroszország és Németország–Dánia összecsapásokat rendeznek.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!