Hirdetés

Egy helyen minden információ Székelyföld első sportkonferenciájáról

Több mint 10 programponttal, előadásokkal, kerekasztalbeszélgetéssel várják az érdeklődőket a sicSPORT Konferencián
Fotó: Forrás: sicSPORT

2023. május 12., 16:45

Korábban nem tapasztalt tanulási és találkozási lehetőséget kaptak a székelyföldi sportban dolgozó szakemberek, ugyanis május 18-19. között Csíkszeredában egy nagyszabású sportkonferencia zajlik, amelynek célja, hogy elősegítse a fejlődésüket.

2023. május 12., 16:45

Minden fontos részlet a helyére került, és ismertté vált Székelyföld első sportkonferenciájával kapcsolatosan. Letisztult az előadók névsora, kialakult a kétnapos rendezvény programja. A sicSPORT Konferenciára nagynevű, rendkívül tapasztalt előadók érkeznek Magyarországról, hogy megosszák tudásukat.

Néhány hónappal ezelőtt is lehetett találkozni a hírrel, hogy május 18-19. között egy különleges, a régióban példa nélküli rendezvény házigazdája lesz Csíkszereda, a Csíki Mozi. Most már azt is lehet tudni, hogy több mint 10 programponttal, előadásokkal, kerekasztalbeszélgetéssel várják az érdeklődőket a sicSPORT Konferencia szervezői.

A két nap során a sport legkülönfélébb területeivel kapcsolatosan juthatnak új ismeretekhez a résztvevők, ugyanis lesz szó például tehetségmenedzsmentről, sportpszichológiáról, sportdietetikáról, csoportszervezésről, erőnléti felkészítésről, adatalapú edzésről, sportoló-edző közötti kommunikációról.

A konferencia ugyanis egy átfogó képet szeretne nyújtani a sport egyes szegmenseiről, és felhívni a figyelmet arra, hogy ezek a területek egy egységet alkotnak. A sportsiker csak ezek összehangolásával érhető el.

Éppen ezért a konferencia előadásai nem csak egy-egy szakterület képviselőinek szólnak. Olyan friss, de alapvető ismereteket kínálnak, amelyek ma már minden sportban dolgozó szakembernek elengedhetetlenek. A nagy előny, hogy ez a tudás most a legjobbaktól magyar nyelven Székelyföldön érhető el. A minőségi előadásokra a meghívott szakemberek névsora, professzionális karrierje a garancia.

Hirdetés

Május 18-19. között Csíkszeredában lesz Kiss Áron, a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áron erőnléti edzője, Dr. Lénárt Ágota, a magyar olimpiai csapat sportpszichológiai csoportjának vezetője, Gönczy Gergő az egyetlen magyar kontinentális kerékpárcsapat, az Epronex-Hungary versenyzője és sportdietetikusa, Takács Dániel rehabilitációs szakember, Fülöp Tibor, a Sportorvosi Központ sportszakmai igazgatója, Pozsonyi Zsolt, a magyar férfi vízilabdaválogatott erőnléti edzője, Dr. Géczi Gábor, a Magyar Jégkorong Szövetség stratégiai programvezetője, Kosaras Renáta, a Magyar Atlétikai Szövetség kommunikációs igazgatója, Dr. Kádár Judit a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem nemzetközi kapcsolatok igazgatója, Dr. Görgényi István olimpiai bajnok edző, csoportdinamikai szakértő, és Mocsai Tamás 190-szeres válogatott kézilabdázó, a Nemzeti Kézilabda Akadémia ügyvezetője.

Ezeknek a kiemelkedő előadóknak a meghívásával a sicSPORT célja, hogy Székelyföldön magyar nyelven megteremtse a lehetőségét, hogy igazán minőségi továbbképzésben lehessen részük a sportban dolgozó szakembereknek.

A régió sportélete egy hihetetlen felívelésen ment keresztül az utóbbi években. Ennek fenntartásához, stabilizálásához pedig elengedhetetlen, hogy a tudás, az új ismeretek is folyamatosan beáramoljanak Székelyföldre, és megfelelően hasznosuljanak.

A sporttudomány, a sportipar egy rendkívül gyorsan és rendkívül szerteágazó irányokba fejlődő terület, ezért a folyamatos tanulás, a friss trendek követése nélkül nem lehet tartani a lépést a versenytársakkal. Ezt a régióban nagyon sok szakember felismerte, és folyamatosan keresi az önfejlesztés alkalmait. Mostanáig ezek a környéken nem voltak elérhetők, így sokan saját szabadidejük és energiájuk rovására például magyarországi konferenciákra mentek. A sicSPORT arra törekszik, hogy az utazás irányát megfordítsa, és sokaknak tegye elérhetővé a fent bemutatott kiemelkedő sportemberek tudását, tapasztalatát.

A konferencia órarendjének kialakításakor szempont volt, hogy minden meghívottnak jusson ideje alaposan kibontani a mondanivalóját, de legyen elégséges szünet a programok között, hogy a hallgatóság feltöltődhessen, energikusan térhessen vissza a következő előadásra.

A konferenciáról minden információt és jövőbeli frissítést az esemény honlapján, a www.sicsport.hu oldalon, illetve a közösségi média felületeken lehet elérni.

Az eseményre kizárólag online lehet jegyet váltani a www.iabilet.ro felületén, de a konferencia honlapján a jegyvásárlás gombra kattintva szintén a megfelelő oldal nyílik meg a felhasználó számára.

Az első sicSPORT Konferenciára létszám függvényében csoportos kedvezményt is lehet igényelni, ehhez a szervezőkkel kell kapcsolatba lépni a sicsportkonf@gmail.com e-mail címen.

Az első sicSPORT Konferencia programja:

1. nap, május 18., csütörtök
8.15 Regisztráció
9.00 Dr. Géczi Gábor: A tehetségmenedzsment aktuális kérdései a sportban
10.10 Dr. Kádár Judit: Soft skillek az edzői és sportolói kommunikációban
10.40 Mocsai Tamás: Tehetségből teljesítmény
11.20 Gönczy Gergő: Szénhidrátok szerepe a sportban – Túledzettség, sérülések és emésztési panaszok kivédése szénhidrátokkal
12.10 Ebédszünet
13.30 Dr. Görgényi István: Együtt gondolkodni arany
14.40 Dr. Lénárt Ágota: Bajnoknevelés sportpszichológiai módszerekkel
16.00 Megnyitó ünnepség
16.30 Hogyan tartható fenn a székelyföldi sport kiugró fejlődése? – kerekasztal-beszélgetés székelyföldi sportvezetőkkel, moderátor: Kosaras Renáta

2. nap, május 19., péntek

9.00 Takács Dániel: Prevenciós programok a sportban - megelőzhetőek-e a sérülések?
10.10 Kiss Áron: Az adatalapú teljesítményfokozás lehetőségei egyéni és csapatsportokban
11.20 Sportmerchandise.hu - Temesvári Zoltán: A merchandising szerepe az utánpótlásban
11.40 Vicket Developments - Nagy Zsolt: Áttörés a videoelemzésben - Technológiai megoldások a sportsiker szolgálatában
12.00 Ebédszünet
13.20 Pozsonyi Zsolt: Alapelvek és rendszerszintű gondolkodás az erőnléti edzésben
14.30 Fülöp Tibor: Tartósan jó teljesítmény? Fókuszban az állóképesség!
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Régi rivalizálás, nagy tét: Hargita–Kovászna megyék történelmi párharcai az osztályozón

A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Székelyhon

Átlagfizetés Magyarországon és Romániában: összehasonlítottuk a legfrissebb adatokat

Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!

`
Krónika

„A magyarok is beszéljenek és írjanak románul”. Az anyanyelvhasználat ellen hergel egy AUR-os politikus

A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.

Krónika

Tanasă most éppen nem a magyaroknak ment neki

Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.

Főtér

Száz nyestbőrrel a batyujában akart beutazni Romániába egy ukrán állampolgár – hírmix

Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.

Ez is érdekelheti

Focivébé-dömping európai párharccal, tenisztornák – a szombati sportműsor

Holland–svéd összecsapással indul a nap a labdarúgó-világbajnokságon, pályán a németek is. Tenisz, kerékpározás, vívás, motorsport még a kínálatban.

Több egyéni sportág a vb-meccsek előtt – pénteken a képernyőn

Négy egyéni sportágat, teniszt, motorversenyzést, kerékpározást és vívást is nézhetünk a nap első felében, majd késő este kezdődik a világbajnoki program, éjjel, illetve hajnalban pedig további három meccs közül választhatunk.

Varsóban bizonyítana Toró Ákos: dominálni szeretném a mezőnyömet

A hétvégén Varsó ad otthont a Grappling European Open nemzetközi versenynek, ahol a sepsiszentgyörgyi Toró Ákos is szőnyegre lép. A magyar válogatott színeiben induló sportoló nem titkolja célját: győzni utazik Lengyelországba.

Kezdődik a második forduló a vébén – csütörtökön a tévében

Nincs megállás a labdarúgó-világbajnokságon, ahol ma este megkezdődik a csoportkör második fordulója. Franciaországban folytatódik a vívók Európa-bajnoksága, délután pedig teniszversenyekkel üthetjük el az időt.

A portugálok meccse, angol–horvát párharc a világbajnokságon

Bemutatkozik Portugália is szerdán este a labdarúgó-világbajnokság újabb játéknapján, uátna az Anglia–Horvátország párharcot követhetjük. A programban még több tenisztorna, két kerékpáros körverseny, valamint vívó Európa-bajnokság szerepel.

Megállíthatatlanok a háromszéki motorosok: Tompa és Ördög is a dobogó tetején

Hétvégén a Buzău megyei Merei-ben gyűlt össze a romániai motokrossz színe-java, ahol ismét taroltak a háromszékiek, Tompa Krisztián és Ördög Zoltán is a dobogó legtetején végzett.

Még nívósabb tenisztornáknak ad otthont Marosvásárhely

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is rangos nemzetközi tenisztornákat szerveznek Marosvásárhelyen, a 2026-os versenyek viszont az eddigieknél még nagyobb hangsúlyt kapnak.

Csíki sikerekkel folytatódott a tájfutók Szélrózsa-sorozata

Kilenc sportoló képviselte a VSK Csíkszereda tájfutó szakosztályát hétvégén a Brassópojána környékén rendezett versenyen, ahol két kategóriagyőzelem és több értékes helyezés született.

Etapgyőzelem nélkül is az élen végzett a korondi motoros

A harmadik fordulót is megnyerte az országos hard enduro bajnokságban Józsa Norbert Levente. A tízszeres bajnoki aranyérmes korondi motoros úgy szerezte meg az első helyet összetettben, hogy a három futamból az egyiken sem volt a leggyorsabb.

Franciaország és a címvédő Argentína is bemutatkozik a vébén – a keddi sportműsor

Folytatódik a 2026-os labdarúgó-világbajnokság, kedden pályára lép Franciaország, a hajnali órákban pedig a címvédő Argentína is megkezdi szereplését. A programban a vívó Európa-bajnokság döntői és több tenisztorna is helyet kapott.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!