Hirdetés

Egy ezüst- és egy bronzérem a gyergyói bokszolók termése a Román Kupán

Milotay Dávid a dobogó második fokán
Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

2021. május 30., 14:32

Egy ezüst- és egy bronzérem került az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub sportolóinak nyakába az U16-os Román Kupa díjkiosztóján.

2021. május 30., 14:32

A Zilahon megrendezett viadalon a gyergyószentmiklósi székhelyű egyesület hét sportolóval indult, közülük Milotay Dávid jutott döntőbe, aki a 48 kilósok mezőnyében a korosztályos válogatott első számú versenyzőjével, a călărași-i Pavel Mariannal szemben szoros küzdelemben maradt alul, megosztott pontozással. Így Milotay ezüstérmes lett. Nițu Imre bronzérmes lett, miután az 54 kilósok versenyében alulmaradt az elődöntőben.

„Az eddigi versenyeink során Milotay Dávid döntője volt a kilencedik alkalom, hogy az adott súlycsoportban az ország aktuális legjobbjának tartott ökölvívójával találkozott sportolónk. Volt, amikor idő előtt győztünk, máskor mindig megosztott pontozással győzött az ellenfél,

azaz a bírók egy része is a mi sportolónkat látta jobbnak. Ez sok mindent elmond a munkánkról. Én nagyon elégedett vagyok

– fogalmazott Huszár Árpád, az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub vezetőedzője.

Hirdetés
Nițu Imre bronzérmes lett a Román Kupán •  Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub Galéria

Nițu Imre bronzérmes lett a Román Kupán
Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

A gyergyószentmiklósi központú, több erdélyi alegységgel rendelkező EGÖSK a múlt ősszel mutatkozott be a romániai hivatalos versenyek színterén, azóta mindenhonnan érmekkel térhettek haza.

A mostani U16-os Román Kupára a tapasztalatszerzés céljával neveztek be, Milotay Dávid, Nițu Imre, Páll Szilveszter, Száva Krisztián, Pop Gyula, Szilágyi Arnold, Covaci Angelo is első alkalommal bokszolt ilyen szintű viadalon.

Huszár Árpád szerint mind a hét versenyzője elismerést érdemel. Kiemelte még Pop Gyula teljesítményét is, akit az 54 kilósok versenyében az aktuális Európa-bajnokkal, a vajdahunyadi Daniel Gîrleanuval hozta össze a sorsolás, de különbség alig volt látható.

Gyula élete második meccsén olyan parázs mérkőzést bokszolt, hogy a jelenlevő szakemberek sorban jöttek gratulálni neki és az edzőnek.

Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub küldöttsége a Román Kupán •  Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub Galéria

Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub küldöttsége a Román Kupán
Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

A most versenyzők közül Páll Szilveszter, Milotay Dávid, Búzás Róbert, Szilágyi Arnold és Covaci Angelo Gyergyószentmiklós központ sportolói (edzők: Huszár Árpád, Máthé István, Huszár Dávid), Pop Gyula a szalontai alegységhez tartozik, ahol Huzuna Krisztián az edzője. Nițu Imre Déván Nițu Alex keze alatt dolgozik. A felsorolt alegységek edzőinek képzését Huszár Árpád vezetőedző végzi. A székelyudvarhelyi Száva Krisztián Dobes Zoltán tanítványa.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Zúgtak a magyarellenes rigmusok a Steaua stadionjában (videóval)

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.

Nagy változás jöhet a kézilabda-közvetítésekben, a TVR és a Digi Sport verseng a jogokért

Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.

Székelyhon

Jelentkezett több mint 10 millió eurós nyereményéért a hatos lottó nyertese

Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.

`
Krónika

Mit építhetünk ezután engedély nélkül?

Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.

Krónika

Kelemen Hunor: ha így folytatjuk, Románia nem ússza meg az AUR-kormányt

Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.

Főtér

Ha vasárnap, akkor drónvadászat Románia egén…

… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!

Ez is érdekelheti

Pályán a Marosvásárhelyi ASA és az FK Csíkszereda női focisai, visszatérnek a topcsapatok

Hazai bajnokit játszik a Marosvásárhelyi ASA a 2. Ligában, az FK Csíkszereda női csapata idegenben kezdi a Szuperligát. A szombati kínálatból kiemelkednek az európai topcsapatok szezonbeli első mérkőzései.

Újabb forduló rajtol az élvonalban, a Szuperkupáért játszanak a kézilabdázók

Elkezdődik a hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulója, a férfi kézilabázók a Szuperkupa elődöntőjében lépnek pályára. A külföldi focimeccsek mellett kerékpározás, tenisz és golf színesíti a pénteki kínálatot.

A fővárosban harcolhatja ki a csoportkört az FK Csíkszereda – a csütörtöki sportműsor

Mindössze két kiadó hely maradt a labdarúgó Román Kupa csoportkörében, az FK Csíkszeredának a Bukaresti Steaua otthonában kell kiharcolnia a továbbjutást. A csütörtöki kínálatban Európa Liga, tenisz és spanyol labdarúgás is szerepel.

Az élről várja a szezonzárót, újabb bajnoki cím küszöbén a korondi motoros

Közel került a tizenegyedik román bajnoki címéhez a korondi Józsa Norbert Levente. A címvédő hat forduló után vezeti a pontversenyt, a szezonzáron biztosíthatja be az elsőségét a hard enduro kategóriában.

Kupameccsset játszik a Sepsi OSK, BL-selejtezők – a szerdai sportműsor

A szakszövetség internetes oldalán nézhetjük a sepsiszentgyörgyiek Román Kupa-meccsét, a csoportkörbe kerülés a tét. A Bajnokok Ligája is a playoffnál tart.

Román Kupa és Bajnokok Ligája – kedden a tévében

Elkezdődik a labdarúgó Román Kupa rájátszása, kedden két meccset rendeznek. Késő este a Bajnokok Ligájára kerül a fókusz, pályára lép a Varga Barnabást és Vitális Milánt is foglalkoztató görög AEK Athén.

Párizsi mérleg: továbbra is erős a magyar úszósport

A magyar úszósport számára az Eb több volt egy újabb kontinensviadalnál. Az eredmények alapján az olimpia után sem tört meg a lendület: a férfiaknál továbbra is az élmezőnyhöz tartozunk, miközben a fiatalok is kopogtatnak a felnőttválogatott ajtaján.

Sikersztori Birminghamben: nagyot lépett előre a magyar atlétika

Sikeres Európa-bajnoki szereplést tudhat maga mögött a magyar atlétikai csapat. A Birminghamben rendezett kontinensviadalon a magyar sportolók kiváló eredményeket értek el, 1-1 arany- és ezüstérmet, valamint számos döntős helyezést szereztek.

Erős nemzetközi mezőny, részvételi rekord az asztaliteniszezők emlékversenyén

Több mint 250-en álltak asztalhoz a hétvégén a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban, ahol negyedik alkalommal rendezték meg a Nagy Ferenc Emlékversenyt. A háromnapos utánpótlástornára hét országból érkeztek sportolók.

Csapattársától kapott ki a székely világelső a bosnyák fővárosban

Újabb nemzetközi tornán gyarapította éremgyűjteményét a Góbék Teqball Team, a Szarajevóban rendezett versenyen Marek Pokwap megnyerte az egyéni kategóriát, Györgydeák Apor a harmadik lett, a kettejük alkotta páros pedig a döntőben veszített.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!