A Zilahon megrendezett viadalon a gyergyószentmiklósi székhelyű egyesület hét sportolóval indult, közülük Milotay Dávid jutott döntőbe, aki a 48 kilósok mezőnyében a korosztályos válogatott első számú versenyzőjével, a călărași-i Pavel Mariannal szemben szoros küzdelemben maradt alul, megosztott pontozással. Így Milotay ezüstérmes lett. Nițu Imre bronzérmes lett, miután az 54 kilósok versenyében alulmaradt az elődöntőben.
„Az eddigi versenyeink során Milotay Dávid döntője volt a kilencedik alkalom, hogy az adott súlycsoportban az ország aktuális legjobbjának tartott ökölvívójával találkozott sportolónk. Volt, amikor idő előtt győztünk, máskor mindig megosztott pontozással győzött az ellenfél,
– fogalmazott Huszár Árpád, az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub vezetőedzője.
A gyergyószentmiklósi központú, több erdélyi alegységgel rendelkező EGÖSK a múlt ősszel mutatkozott be a romániai hivatalos versenyek színterén, azóta mindenhonnan érmekkel térhettek haza.
A mostani U16-os Román Kupára a tapasztalatszerzés céljával neveztek be, Milotay Dávid, Nițu Imre, Páll Szilveszter, Száva Krisztián, Pop Gyula, Szilágyi Arnold, Covaci Angelo is első alkalommal bokszolt ilyen szintű viadalon.
Huszár Árpád szerint mind a hét versenyzője elismerést érdemel. Kiemelte még Pop Gyula teljesítményét is, akit az 54 kilósok versenyében az aktuális Európa-bajnokkal, a vajdahunyadi Daniel Gîrleanuval hozta össze a sorsolás, de különbség alig volt látható.
Gyula élete második meccsén olyan parázs mérkőzést bokszolt, hogy a jelenlevő szakemberek sorban jöttek gratulálni neki és az edzőnek.
A most versenyzők közül Páll Szilveszter, Milotay Dávid, Búzás Róbert, Szilágyi Arnold és Covaci Angelo Gyergyószentmiklós központ sportolói (edzők: Huszár Árpád, Máthé István, Huszár Dávid), Pop Gyula a szalontai alegységhez tartozik, ahol Huzuna Krisztián az edzője. Nițu Imre Déván Nițu Alex keze alatt dolgozik. A felsorolt alegységek edzőinek képzését Huszár Árpád vezetőedző végzi. A székelyudvarhelyi Száva Krisztián Dobes Zoltán tanítványa.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!