November utolsó napjaiban zajlott Bukarestben a WT Tékvandó Balkán-bajnokság, amelyen részt vett Dombi Patrik, a Csíki Titánok Sportklub versenyzője is.
A vetélkedőre 13 ország több mint 500 versenyzője nevezett be, Dombi a román válogatottat erősítette, és a küzdelmi versenyszámban – nagyon okosan, technikásan versenyezve – minden ellenfelét legyőzve Balkán-bajnoki címet szerzett a gyerek korosztályban, a –28 kg-os súlycsoportban.
„Dombi Patrik újabb szintet lépett, hiszen az országos bajnokság, a Román Kupa, illetve több országos szintű verseny megnyerése után a Balkán-bajnoki cím is megvan. Nagyon sok munka van az eredmény mögött. Edzőként én is szintet léptem, hisz ő az első versenyzőm, aki Balkán-bajnok lett küzdelemben” – nyilatkozta Dombi Gyula, a Csíki Titánok Sportklub vezetőedzője.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!