Mindkét együttes az augusztus végi Bajnokok Ligája-selejtezőre készül, a moldovai alakulat csak egy szűkebb kerettel, csak nyolc játékossal érkezett Székelyföldre.
Teremlabdarúgás, barátságos mérkőzések
Csíkszeredai Imperial Wet–Dinamo Chișinău 6–1 (3–0),
gólszerzők: Covaci (10., 11. és 26. perc), Florin Matei (1.), Alvaro (25.) és Valadares (27), illetve Victor Negară (31.).
Csíkszeredai Imperial Wet–Dinamo Chișinău 9–1 (3–1),
gólszerzők: Pršić (17., 25. és 28.), Covaci (20. és 36.), Alvaro (30. és 31.), Pânzaru (8) és Hektor (21.), illetve Dumitru Cerneavski (8.).
Az Imperial Wet kerete: Victor Lopez Gonzales, Gică Dospinescu (kapusok), Szőcs László, Tankó Levente, Hadnagy István, Iszlay Richárd,
Bogdan Covaci, Cristian Matei, Florin Matei, Adrian Pânzaru, Andre Luiz Nogueira "Deco", Sávio Valadares, Marko Pršić, Alvaro De Luis Yubero és
Héctor Albadalejo Blázquez (mezőnyjátékosok). Edző: Sito Rivera.
Görbe Walter csapattulajdonos együttese a BL-selejtező C csoportjában lesz érdekelt, ahol a csíkiak a házigazda AEK Futsal Club, a svájci Futsal Minerva és az ír bajnok Blue Magic FC Dublin ellen lépnek majd pályára. A csoportból csak az első helyezett jut tovább. A nemzetközi szabályok szerint, a nemzetközi kupasorozatban tilos névadó szponzort megjelentetni a csapatok nevében, azért az Imperial Wet a Futsal Klub Csíkszereda néven fog szerepelni.
A moldovai gárda az F csoport selejtez, ellenfelei: Sjarmtrollan Idrettslag (norvég), Luxol St. Andrews (máltai) és Fiorentino (san-marinói).
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!