A Ianculescu Zsófia, Török Panka és Halmágyi Chanel alkotta sepsiszentgyörgyi küldöttségnek ez alkalommal nem sikerült dobogós helyre törnie.
A szombati versenynapon Ianculescu Zsófia (junior, -59 kg) az első meccsén 6:1 arányban legyőzte skót ellenfelét, de ezt követően a svéd származású lány bírói döntés alapján jobbnak bizonyult. Sajnos a vigaszág lehetősége is elúszott Zsófia számára, miután a folytatásban a svéd versenyző kikapott.
Vasárnap Török Panka (kadet -54 kg) és Halmágyi Chanel (kadet, -47 kg) is szoros küzdelemben, de alulmaradtak ellenfeleikkel szemben. Panka cseh ellenféltől kapott ki, míg Chanelt a dán versenyző az utolsó másodpercekben múlta felül, így mindkettőjük számára véget ért a verseny, mivel ellenfeleik nem jutottak be a döntőbe.
„Mivel még kisebb versenyzőkről van szó, nagyban segít az, ha nevelőedzőjük jelen van, ismeri sportolójuk képességeit, pszichológiáját. Sajnos én nem tudtam ez alkalommal velük utazni, MTK-s edző kollégáim segítették sportolóimat.
Felállni, koronát megigazítani és folytatni a munkát tovább, ezt tudom mindannyiunknak javasolni” – nyilatkozta Vass Hunor, a Sport-All karate szakosztály edzője.
Következő állomásuk, a hétvégén Miskolcon megrendezendő Avas Kupa, ahova a Sport-All csapata közel 35 sportolóval utazik.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!