11.00 Férfi kézilabda, Bölények Ligája, osztályozó: Steaua–Fogaras (TVR Sport)
12.00 Tenisz, Grand Slam-torna, Roland Garros (Eurosport 1, Eurosport 2)
14.00 Férfi kézilabda, Bölények Ligája, osztályozó: Vaslui–Nagyvárad (TVR Sport)
14.15 Motorversenyzés, Moto 3, Moto 2, Moto GP, Olaszország, szabadedzés (Digi Sport 2, Prima Sport 1)
17.00 Rögbi, román bajnokság: Rapid–Dinamo (TVR Sport)
19.00 Női labdarúgás, Európa-bajnoki selejtező: Románia–Bulgária (Digi Sport 1)
21.00 Női labdarúgás, Európa-bajnoki selejtező: Svájc–Magyarország (M4 Sport)
22.00 Golf, PGA-körverseny, Hamilton, Kanada (Eurosport 2)
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Fontos hazai győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, a 15. forduló zárómeccsén, hétfőn délután a házi gólfelelős Heras találatával megverte a felsőházba vágyódó Jászvásári Polit.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!