Dubajban sem maradt érem nélkül a Góbék Teqball Team

Horváth Bálint Ottó 2023. március 06., 16:28 utolsó módosítás: 2023. március 07., 12:26

Akárcsak az egy héttel korábbi Los Angeles-i viadalon, a hétvégi dubaji kiemelt tornán is bronzérmet nyert a székelyudvarhelyi teqballklub Györgydeák Apor és Viana Mendes vegyespárosa révén, míg a Györgydeák–Ilyés Szabolcs férfi páros elődöntőig jutott.

Györgydeák Apor és Viana Mendes vegyespárosa a harmadik helyen végzett Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

Népes csapattal, 18 sportolóval vett részt a közel-keleti városban zajlott megmérettetésen a Góbék Teqball Team, amelynek keretében az éremszerzésre esélyes, tapasztalt versenyzők mellett sokan a fiatalabb generációt képviselték. A csapatot kilenc székelyudvarhelyi játékos mellett egy zetelaki, egy marosvásárhelyi, egy miklósfalvi, egy nyikómalomfalvi, továbbá a Kovászna megyei Olasztelekről és Nagybanconból egy-egy, Tokajból pedig két játékos, illetve a brazíliai Belo Horizontéból Ester Viana Mendes alkotta.

Dubajban teljes mértékben szabadtéri bajnokságot szerveztek, méghozzá látványos környezetben, a Burdzs Kalifa felhőkarcoló szomszédságában, a központi parkban álltak asztalhoz a teqballosok, Ázsiában ez volt az első kiemelt torna.

Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

A Góbék Teqball Team színeiben két férfi páros, Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor, illetve Levik Boldizsár és Vajthó Jenő, továbbá egy vegyes- (Györgydeák/Viana Mendes) és egy női (Barabási Kinga/Mendes) páros is továbbjutott a csoportkörből az egyenes kieséses szakaszba.

A dobogóra esélyes Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor alkotta férfi páros két találkozót nyert meg a csoportban, majd a nyolcad- és a negyeddöntőben is folytatta tökéletes menetelését, előbb egy indiai, majd egy magyarországi párost győztek le. Aztán az elődöntőben újabb magyarországi kettős következett, a későbbi győztes Bányik Csaba és Katz Balázs ellen két szettben veszítettek.

Végül nem sikerült az éremszerzés számukra, a kisdöntőben ugyanis három játszmában alulmaradtak az Odnoga Mátyás/Franczuk Bartlomiej magyar–lengyel duóval szemben, így a negyedik helyen végeztek.

A székelyudvarhelyi klub magyarországi játékosai, Levik Boldizsár és Vajthó Jenő honfitársaiktól, a Csereklye Martin/Kovácsfi Barna párostól szenvedtek vereséget a legjobb tizenhat között.

Az egy héttel korábbi Los Angeles-i viadalon bronzérmes Györgydeák Apor és Viana Mendes vegyespáros három győzelemmel zárta a csoportot, majd a nyolcad- és a negyeddöntőből is szettveszteség nélkül jutott tovább thaiföldi és szerb vetélytársaival szemben. Az elődöntőben ismét thaiföldi ellenfél következett, az ázsiai ország válogatottját képviselő és tornagyőzelemmel záró Suphawadi Wongkhamchan és Phakpong Dejaro szoros küzdelemben, három szettben bizonyult jobbnak.

A harmadik helyért rendezett mérkőzésen viszont már sikerült felülmúlni egy újabb thaiföldi duót, Jutatip Kuntatong és Uthen Kukheaw ellen három játszmában megszerezték a győzelmet.

Ilyés Szabolcs és Miklós Tünde egy győzelemmel és két vereséggel zárták a csoportot, így nem jutottak tovább, mint ahogyan Barabási Kinga és magyarországi társa, Csereklye Martin is korán búcsúztak.

A női párosoknál Barabási Kinga és Viana Mendes szereplése a negyeddöntőben ért véget, őket is thaiföldi ellenfelek, Jariya Seesawad és Areeya Homdee állította meg, akiktől kiélezett meccsen három szettben kaptak ki.

A fiatal játékosok értékes tapasztalatot szereztek, közülük a férfi párosoknál Máté Zoltán és Kiss Zoltán megnyertek egy mérkőzést a csoportban kirgiz ellenfelekkel szemben, Fóri Endre és Péter Zalán tapasztalt klubtársaikkal, Ilyés Szabolccsal és Györgydeák Aporral mérkőztek meg, Ilyés Dániel és Simó Bence pedig komoly meccsre késztették a Levik/Vajthó párost.

A Góbék Teqball Team versenyzői számára újabb két kemény próbatétel következik, március 16. és 19. Madridban, március 28. és 31. között Podgoricában lesznek érdekeltek a nyári krakkói Európa Játékok kvalifikációs sorozatának utolsó két versenyén.