Hirdetés

Dubajban sem maradt érem nélkül a Góbék Teqball Team

Györgydeák Apor és Viana Mendes vegyespárosa a harmadik helyen végzett
Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

Akárcsak az egy héttel korábbi Los Angeles-i viadalon, a hétvégi dubaji kiemelt tornán is bronzérmet nyert a székelyudvarhelyi teqballklub Györgydeák Apor és Viana Mendes vegyespárosa révén, míg a Györgydeák–Ilyés Szabolcs férfi páros elődöntőig jutott.

Népes csapattal, 18 sportolóval vett részt a közel-keleti városban zajlott megmérettetésen a Góbék Teqball Team, amelynek keretében az éremszerzésre esélyes, tapasztalt versenyzők mellett sokan a fiatalabb generációt képviselték. A csapatot kilenc székelyudvarhelyi játékos mellett egy zetelaki, egy marosvásárhelyi, egy miklósfalvi, egy nyikómalomfalvi, továbbá a Kovászna megyei Olasztelekről és Nagybanconból egy-egy, Tokajból pedig két játékos, illetve a brazíliai Belo Horizontéból Ester Viana Mendes alkotta.

Dubajban teljes mértékben szabadtéri bajnokságot szerveztek, méghozzá látványos környezetben, a Burdzs Kalifa felhőkarcoló szomszédságában, a központi parkban álltak asztalhoz a teqballosok, Ázsiában ez volt az első kiemelt torna.

•  Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team Galéria

Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

Hirdetés

A Góbék Teqball Team színeiben két férfi páros, Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor, illetve Levik Boldizsár és Vajthó Jenő, továbbá egy vegyes- (Györgydeák/Viana Mendes) és egy női (Barabási Kinga/Mendes) páros is továbbjutott a csoportkörből az egyenes kieséses szakaszba.

A dobogóra esélyes Ilyés Szabolcs és Györgydeák Apor alkotta férfi páros két találkozót nyert meg a csoportban, majd a nyolcad- és a negyeddöntőben is folytatta tökéletes menetelését, előbb egy indiai, majd egy magyarországi párost győztek le. Aztán az elődöntőben újabb magyarországi kettős következett, a későbbi győztes Bányik Csaba és Katz Balázs ellen két szettben veszítettek.

•  Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team Galéria

Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

Végül nem sikerült az éremszerzés számukra, a kisdöntőben ugyanis három játszmában alulmaradtak az Odnoga Mátyás/Franczuk Bartlomiej magyar–lengyel duóval szemben, így a negyedik helyen végeztek.

A székelyudvarhelyi klub magyarországi játékosai, Levik Boldizsár és Vajthó Jenő honfitársaiktól, a Csereklye Martin/Kovácsfi Barna párostól szenvedtek vereséget a legjobb tizenhat között.

Az egy héttel korábbi Los Angeles-i viadalon bronzérmes Györgydeák Apor és Viana Mendes vegyespáros három győzelemmel zárta a csoportot, majd a nyolcad- és a negyeddöntőből is szettveszteség nélkül jutott tovább thaiföldi és szerb vetélytársaival szemben. Az elődöntőben ismét thaiföldi ellenfél következett, az ázsiai ország válogatottját képviselő és tornagyőzelemmel záró Suphawadi Wongkhamchan és Phakpong Dejaro szoros küzdelemben, három szettben bizonyult jobbnak.

•  Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team Galéria

Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

A harmadik helyért rendezett mérkőzésen viszont már sikerült felülmúlni egy újabb thaiföldi duót, Jutatip Kuntatong és Uthen Kukheaw ellen három játszmában megszerezték a győzelmet.

Ilyés Szabolcs és Miklós Tünde egy győzelemmel és két vereséggel zárták a csoportot, így nem jutottak tovább, mint ahogyan Barabási Kinga és magyarországi társa, Csereklye Martin is korán búcsúztak.

•  Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team Galéria

Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

A női párosoknál Barabási Kinga és Viana Mendes szereplése a negyeddöntőben ért véget, őket is thaiföldi ellenfelek, Jariya Seesawad és Areeya Homdee állította meg, akiktől kiélezett meccsen három szettben kaptak ki.

A fiatal játékosok értékes tapasztalatot szereztek, közülük a férfi párosoknál Máté Zoltán és Kiss Zoltán megnyertek egy mérkőzést a csoportban kirgiz ellenfelekkel szemben, Fóri Endre és Péter Zalán tapasztalt klubtársaikkal, Ilyés Szabolccsal és Györgydeák Aporral mérkőztek meg, Ilyés Dániel és Simó Bence pedig komoly meccsre késztették a Levik/Vajthó párost.

•  Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team Galéria

Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

A Góbék Teqball Team versenyzői számára újabb két kemény próbatétel következik, március 16. és 19. Madridban, március 28. és 31. között Podgoricában lesznek érdekeltek a nyári krakkói Európa Játékok kvalifikációs sorozatának utolsó két versenyén.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Korai bombagóllal nyerte a kiesési rangadót az FK Csíkszereda (videóval)

A hatodik percben szerzett bombagól döntötte el a kiesési rangadót: az FK Csíkszereda idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bukaresti Metaloglobus ellen a labdarúgó Szuperliga 25. fordulójában. Sokat érhet ez a siker Ilyés Róbert legénysége számára.

Kinda Géza: az olimpiai kijutás egy mérföldkő, a lányokról nagyjából lekerült a nyomás

Pénteken elkezdődik az olaszországi téli olimpia, amelynek Milánó és Cortina ad otthont. Az év egyik legnagyobb sporteseményén négyen képviselik Székelyföldet: Mandel Kata és Bartalis Henrietta hódeszkások, valamint edzőik, Kinda Géza és Reisz Zoltán.

Székelyhon

Baleset történt Csíkszereda és Szentegyháza között, egy ember megsérült

Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.

`
Krónika

Leomlott a szilágycsehi református templom, megsérült egy rendőrnő, tetemes az anyagi kár

A közösségi médiában fellelhető képek és videók tanúsága szerint kedd este súlyos szerkezeti omlás történt a szilágycsehi református templomnál: az épület jelentős része leomlott.

Krónika

Szilágycseh: egy órával a munkások távozása után omlott össze a református templom tornya

Kedd este hat óra körül óriási robajjal omlott össze a szilágycsehi református templom tornya. A felújítás alatt álló templom tornyának megerősítését a munkálatokat végző kolozsvári cég szakembereinek javaslatára belülről már megtámasztották.

Főtér

A rablóállam esete a védtelen állampolgárokkal és a jogállamiság illúziójával

A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.

Ez is érdekelheti

Pontosabban lőttek a hollandok, ötöspárbaj után Eb-ezüstérmes a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott ezüstérmet szerzett a funchali Európa-bajnokságon, miután a döntőben a rendes játékidőben elért 10–10-es döntetlent követően ötméteresekkel 15–13-ra alulmaradt Hollandiával szemben.

Az Eb-aranyért szállnak vízbe a magyar csajok, foci és tenisz – a csütörtöki sportműsor

A hollandok lesznek az ellenfelei a magyaroknak a női vízilabda Európa-bajnokságon. Zárul a labdarúgó Szuperliga 25. fordulója. Folytatódik a téli olimpia.

Szegeden is kitettek magukért a csíkszéki cselgáncsozók

Eredményesen zárták az idei első Első Beton – Magyar Kupát a csíkszéki utánpótlás dzsúdósok: a rangos nemzetközi tornán öt ország kilencszáz judokája lépett tatamira, a három csíkszéki klub versenyzői pedig összesen tizenegy érmet szereztek.

Csillog-villog a Sepsi Aréna új padlóburkolata

Az előzetes várakozásokhoz képest hosszabb ideig tartott, ám megérte várni: új, kiváló minőségű, többfunkciós padlóburkolatot került a Sepsi Arénába, amely várhatóan hosszú évekig szolgálja majd Sepsiszentgyörgy sportéletét.

Idegenben játszik az FK Csíkszereda és a CFR, kezdődik a téli olimpia – a szerdai sportműsor

Újabb kiszállás vár az FK Csíkszeredára és a Kolozsvári CFR együttesére, közben megkezdődnek a téli olimpia küzdelmei is. A kínálatban kerékpár, futsal, kosárlabda, sznúker és röplabda is szerepel.

Döntőbe jutott a magyar női vízilabda-válogatott az Európa-bajnokságon

A magyar női vízilabda-válogatott az aranyéremért játszhat csütörtökön a funchali Európa-bajnokságon, miután az elődöntőben ötméteresekkel 12–11-re legyőzte a görög csapatot.

Közel egy tucat érmet szereztek a székelyföldi dzsúdósok a kolozsvári viadalon

Eredményes hétvégét zártak a székelyföldi korosztályos dzsúdósok a kolozsvári Transilvania Kupán, ahol tizenegyen állhattak dobogóra.

Átalakulóban az FK, hokis meglepetések és az időkérés árnyoldala – Helyzetbe hozunk!

A legújabb részben górcső alá vesszük az FK Csíkszereda háza táján zajló komoly játékosmozgásokat. Megvitatjuk a télies viszonyok hatását a meccshangulatra, valamint kielemezzük a fehérvári utánpótlásnevelésnek Erste Ligára gyakorolt hatását.

Az Eb-döntőért küzd a magyar vízilabdacsapat, hétközi forduló kezdődik a Szuperligában

A görögökkel játszik a magyar női vízilabda-válogatott az Európa-bajnokság első elődöntőjében, három mérkőzéssel elkezdődik a hétközi forduló a labdarúgó Szuperligában. Kupameccsek mellett tenisz, sznúker és pályakerékpározás található a keddi kínálatban.

Focimeccsek, tenisz és kerékpár – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó Szuperliga 24. játéknapja, bajnoki mérkőzések az olasz, a spanyol bajnokságból és az NB II-ből. Pályakerékpár-Eb, tenisztornák.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!