Hirdetés

Drámai csata a szerbekkel, ötméteresekkel jutottak elődöntőbe a magyarok

Tátrai Dávid ünnepel, miután gólt szerzett Szerbia ellen
Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar férfi vízilabda-válogatott 10–10-es döntetlen után ötméteresekkel 15–14-re legyőzte pénteken az olimpiai címvédő szerb csapatot a horvátországi Európa-bajnokság zágrábi negyeddöntőjében, így a legjobb négy közé jutott.

Varga Zsolt szövetségi kapitány ezúttal Szeghalmi Zsombort és Molnár Eriket hagyta volna ki a 15 fős keretből, azonban utóbbi az utolsó pillanatban – az európai szövetség engedélyével – mégis lehetőséget kapott Hárai Balázs betegsége miatt.

A magyar csapat a ráúszásnál elhozta a labdát, majd egy bejátszást követően emberelőnyt kapott, azt pedig Tátrai lövésével kihasználta. A válasz azonnal érkezett a riválistól, amely egy perccel később szintén gólra váltotta első fórját, így hamar fordított. Noha mindkét szakvezető a védekezés fontosságát hangsúlyozta a rangadó előtt, ehhez képest mindkét csapat betalált a második emberelőnyéből is. Ezt követően viszont elrontott lövések következtek, a kapusok között pedig Bányainak volt először védése, sőt, később kettős emberhátrányban is hárított.

Hirdetés

Végül Fekete bombagóljával egyenlő volt az állás az első nyolc perc után.

A folytatásban az előző két olimpián győztes szerb csapat ötméteresből ismét vezetést szerzett, a magyarok viszont szimpla és kettős emberelőnyben sem tudtak egyenlíteni, mert Vigvári Vince a blokkba, míg Tátrai kapu mellé lőtt. Bányai védéseinek köszönhetően nem tudott ellépni az ellenfél, az újabb fórnál pedig Fekete már nem hibázott, majd az FTC pólósa emberhátrányban labdát is szerzett. A játékrész utolsó perceiben mindkét fél – a magyarok részéről Vigvári Vendel – megúszásból volt eredményes, így

a csapatok döntetlennel vonultak a nagy szünetre.

Térfélcserét követően is remekelt a Szolnok magyar kapusa, elöl pedig Vigvári Vince a testvéréhez hasonlóan megúszásból iratkozott fel a góllövők közé, a szerbek viszont pazar bejátszásból egyenlítettek. A válogatottak végig fej fej mellett haladtak, de ebben a periódusban eleinte a magyaroké volt az előny – Vigvári Vince értékesítette a büntetőjét –, majd a szerbek egyenlítettek fórból.

Aztán fordult a kocka, Szerbia vezetett, ekkor a magyarok egyenlítettek, méghozzá Tátrai harmadik találatával, melyet kettős előnyben lőtt a jobb sarokba. A slusszpoént Vigvári Vince keresztlécről bevágódó lövése jelentette az utolsó pihenő előtt.

Az utolsó nyolc percre a szerbek kapust cseréltek, a beálló Filipovic azonnal védéssel mutatkozott be, majd megúszásból azonnal ismét egyenlő lett az állás.

Ezt követően mindkét oldalon pontatlan lövések következtek, a kapusokat rendre kisegítette a kapufa. Kevesebb mint két perccel a vége előtt a szerbek tudtak elmozdulni a kilenc gólról, amikor sikerült kihasználniuk egy emberelőnyt, de Vigvári Vince azonnal egyenlített a támadó idő lejártakor eleresztett lövéssel. Az újabb szerb fórnál Fekete blokkolta a rivális egyik legnagyobb klasszisa, Mandic lövését, így a magyarok a győzelemért támadhattak, ezért Varga Zsolt szövetségi kapitány időt is kért. Az akcióból Nagy Ádám lövését kivédte Filipovic, de a magyar csapatnál maradt a labda,

azonban gól már nem született, ezért az idegek csatája következett.

Az ötméteresekre Gyapjas állt a kapuba, elsőre azonban nem tudott hárítani, a szerbeknél pedig visszakerült Mitrovic, de ő sem védett. Az egész meccsen minden lövését elrontó Radulovic kiejtette a labdát a kezéből, a csapatkapitány Pohl viszont nem hibázott. A harmadik és negyedik szerb ötös már bement, ahogy Tátrai és Vigvári Vince is magabiztosan bombázott a kapuba. Mandic már úgy lőtt, ha hibázik, kiesik a szerb csapat, de ezt még „túlélte” a rivális, azonban Fekete,

aki tavaly az ötösökkel megnyert vb-döntőben kihagyta a maga lövését, ezúttal eldöntötte a párharcot.

Így a magyarok örülhettek a végig izgalmas meccs végén, melyen egyik gárda sem tudott két góllal vezetni.

A világbajnok, ezzel olimpiai kvótás magyar együttes javarészt fiatal tehetségekkel szerepel a kontinensviadalon, így már az kisebb meglepetés volt, hogy csoportelsőként rögtön a nyolc közé jutott. Ott aztán a hat olimpiai bajnokkal felálló szerbeket is felülmúlta az idegek csatájában.

A legutóbbi Eb-n második magyarok a folytatásban a címvédő horvát és a világbajnoki ezüstérmes görög csapat negyeddöntős párharcának győztesével találkoznak vasárnap 17.30-tól.

Frissítés

Romániának esélye sem volt az előző Eb-n bronzérmet szerzett spanyolokkal szemben, kiütéses vereséget szenvedett. Vasárnap az Olaszország–Montenegró párharc vesztesével játszik majd az 5–8. helyekért.

Spanyolország–Románia 24–7 (6–2, 4–2, 7–1, 7–2)

Frissítés

A horvátok a szünetet követően magabiztos játékkal verték a görögöket, így megismétlődik az előző Eb döntője, amikor Horvátország 10–9-re nyert Magyarország ellen.

Horvátország–Görögország 13–8 (3–3, 2–3, 4–0, 4–2)

Férfi vízilabda Eb, negyeddöntő:
Magyarország–Szerbia 15–14 (3–3, 2–2, 4–3, 1–2, 5–4) – ötméteresekkel
magyar gólszerzők: Vigvári Vi. 5, Tátrai 4, Fekete 3, Vigvári Ve., Nagy Á., Pohl 1-1
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A Kolozsvári CFR edzője kinézte magának az FK Csíkszereda középpályását

Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.

Visszatérő téma lett a keret átalakítása az FK Csíkszeredánál

Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.

Székelyhon

Baleset miatt áll a forgalom Szejkefürdőn – frissítve

Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.

`
Krónika

Kelemen Hunor: az emberek nem bíznak az igazságszolgáltatásban, én sem bízom benne

A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.

Krónika

Vérfürdő a közkedvelt ausztráliai strandon

Legalább tizenkét ember életét vesztette egy fegyveres támadás nyomán vasárnap Sydney legnépszerűbb strandján, a Bondi Beach-en, amelynek közelében hanuka-ünnepség zajlott.

Főtér

Részletek derültek ki a Kolozsváron igazolt leprás megbetegedésekkel kapcsolatban – hírek vasárnap

Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.

Ez is érdekelheti

Kupameccsek és sznúker – szerdán a képernyőn

A szerdai kínálatban több sportágban is kupameccsek kerülnek a középpontba, pályára lép a Manchester City, miközben felkészülési mérkőzést játszik a magyar vízilabda-válogatott. A programban sznúker, röplabda, kosárlabda és skót futball is szerepel.

Évértékelő, szurkolói pletykák és az FK Csíkszereda nehéz tele – Helyzetbe hozunk!

Az év utolsó adásában visszatekintünk a Helyzetbe hozunk! eddigi útjára, megvitatjuk a szurkolói pletykák szerepét, elemezzük az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK helyzetét, majd sportos kívánságlistát írunk 2026-ra.

Sznúker, sí, kosárlabda és angol foci – kedden a tévében

Változatos kínálat várja a nézőket kedden: elrajtolt a nyílt skót sznúkerbajnokság, alpesi síverseny lesz Courchevelben, magyar érdekeltségű kosárlabdameccs a Bajnokok Ligájában, valamint a Chelsea cardiffi vendégjátékával zárjuk az estét.

Az országos bajnokságon állt dobogóra a Csíkszeredai VSK úszója

Bronzérmet szerzett Bencze Biblia Zselyke a hétvégén Csíkszeredában megrendezett utánpótlás rövid pályás országos úszóbajnokságon. A helyi VSK valamennyi sportolója egyéni csúccsal zárt.

Zárul egy újabb játéknap a Szuperligában – a hétfői sportműsor

Két találkozó maradt hátra a labdarúgó élvonal huszadik fordulójából, ezeket játsszák le. A focimeccsek mellett kézilabda és sznúker.

Tévében az udvarhelyi futsalosok, véget ér a női kézivébé – vasárnapi sportműsor

Sportokban gazdag vasárnap vár ránk. Az év utolsó meccsén a VSK Székelyudvarhely a Galaci Unitedhez látogat, Rotterdamban véget ér a női kézivébé, folytatódnak a téli sportok világkupái, láthatjuk az AC Milant, a Juventust és a Real Madridot is.

Foci és téli sportok minden mennyiségben – a szombati sportműsor

Téli sportokkal indul, labdarúgó-rangadókkal zárul a szombati sportkínálat: világkupák síben, hódeszkában és sílövészetben, közben topligás meccsek LaLigából, Serie A-ból, Bundesligából és a hazai bajnokságokból is.

Pályán a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda – pénteken a tévében

Erős felvezetővel futunk neki a hétvégének, igazán gazdag program vár ránk pénteken: ebből kiemelkedik a Sepsi OSK idei utolsó mérkőzése – a Conordia Chiajnát fogadja –, illetve az FK Csíkszereda kolozsvári kiszállása a CFR-hez.

Lotti újra a dobogón: Kézdivásárhely büszkesége második lett Észtországban

Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.

Főszerepben az európai kupasorozatok – a csütörtöki sportműsor

A nap síkrosszal és sznúkerrel indul, este pedig jégre lép a román hokiválogatott. Folytatódnak az európai kupaküzdelmek: a Ferencvárosi TC, az FCSB és az Universitatea Craiova egyaránt hazai pályán bizonyíthat az Európa- és a Konferencia-ligában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!