Sajtószolgálatának közleménye szerint az ITA a román súlyemelők doppingvétségei miatt várja el szankciók kiszabását. A kérelemmel a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség független szakértők alkotta bizottságához fordult, amely jogosult felfüggeszteni annak a nemzeti szövetségnek a tevékenységét, amelynek versenyzői megsértették a doppingellenes szabályokat.
A román súlyemelők közül öten buktak meg anabolikus szteroidokkal, 2012-es doppingolásukra azonban csak jóval később derült fény, a fegyelmi vizsgálat pedig most jutott el abba a szakaszba, hogy a szövetségre is büntetés róható ki, miután az érintett sportolókat már eltiltották.
A román szövetség akár kétéves felfüggesztést és pénzbírságot is kaphat – tűnik ki az ITA közleményéből.
Gól nélküli döntetlent játszott az FC Hermannstadt otthonában az FK Csíkszereda, amely az egy ponttal újabb lépést tett a bennmaradás felé az élvonalbeli bajnokságban.
Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Fegyveres támadó nyitott tüzet helyi idő szerint szombat este Washingtonban a fehér házi tudósítók díszvacsoráján, amelyen Donald Trump elnök is jelen volt.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!