Bokor István edző tanítványai a második helyen végeztek a rivális Temesvári Agroland mögött, amelytől egyetlen vereségüket szenvedték el, 3–1-es eredménnyel maradtak alul, de ezzel együtt bejutott a bajnokság döntő tornájára.
A további mérkőzéseiken ugyanis a marosvásárhelyiek magabiztosan, 3–0-ra legyőzték a házigazda Câmpulung Muscelult, a CSVM Râmnicu Vâlceát, a Kolozsvári Sportiskolát és a Nagyváradi Bihorult.
A bajnokság nyolc csapatot felvonultató jövő heti döntő tornáján a tavalyi ezüstérmes Medicina idén is esélyes a dobogón végezni, és amennyiben házigazda lesz, akár a bajnoki címet is visszaszerezheti, ehhez azonban le kellene győznie a nagy favorit temesvári alakulatot.
A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.
A Ferencváros hétfőn késő délután a hivatalos honlapján bejelentette, hogy szerződtette a magyar-román kettős állampolgársággal rendelkező Marius Corbut.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vonatott szán felborult.
Beszervezte a román kommunista rezsim elnyomó gépezete, a Securitate a legsikeresebb erdélyi magyar futballedzőként nyilvántartott Kovács Istvánt – tárta fel a Gazeta Sporturilor román sportlap.
Többtucatnyi tiltakozó gyűlt össze vasárnap este a Temes megyei Bégaszentmihályon (Sânmihaiu Român) a csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú nagyszüleinek háza előtt.
Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!