A versenyt a Román WT Tekvandó-szövetség rendezte, a vetélkedő pedig szerepelt az Európai WT Tekvandó szövetség hivatalos versenynaptárában. „A bukaresti Sala Polivalentă sportcsarnokban lezajlott, Dracula Open 2024 elnevezésű, G1/E1 besorolású nemzetközi versenyen a világ öt kontinenséről 56 ország 1400 sportolója vett részt. A Csíki Titánok csapatát Dombi Patrik képviselte, és a küzdelem versenyszámban, a 12-14 évesek korcsoportjában, a 37 kg kategóriában első helyen végzett. Ezen az eseményen Hargita megyét csak a Csíki Titánok csapatának versenyzője képviselte” – tudtuk meg a csíki klubtól.
Fejlődünk tovább és megyünk előre, hisz még 2024-ben lesznek versenyek, amelyen Csiki Titánok csapata részt fog venni és büszkén fogja képviselni Csíkszeredát, Hargita megyét, székelyföldet. Nagyon sok munka van ez az eredmény mögött” – nyilatkozta Dombi Gyula, a sportoló edzője.
A Csíki Titánok várja azon gyermekek jelentkezését, akik kipróbálnák a WT tekvandót. Az edzésre járó sportolók maguk választhatják ki a céljaikat: van aki az önvédelem elsajátításáért, van aki versenyezni, van aki energia levezetésként jár edzésekre, de van aki alakformálásért. Bővebb információk telefon: 0755–777 655-ös telefonszámon vagy a www.csikititanok.ro oldalon.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!