A 26. GEWO Kupa elnevezésű nemzetközi utánpótlás asztalitenisz tornára kapott meghívást a György István által felkészített együttes. Az elmúlt hétvégén két korcsoportban, egyéniben és párosban is érdekelt volt a székelyföldi gárda.
A kisebbeknél, az U10-es korosztályban az udvarhelyi Pozsonyi Tamás és a kézdivásárhelyi Csiszár Zsolt alkotta duó egészen a döntőig menetelt, ott a szerb válogatott két asztaliteniszezője tudta legyőzni őket, így ezüstérmet szereztek.
A nagyobbaknál, az U12-eseknél a Toró Dávid–Bărdaș Márk párosnak is jól ment a játék, az elődöntőben viszont hiába volt a kezükben a meccs, ellenfelük, az osztrákok fordítottak, így bronzérmesek lettek.
Itt Paizs Ákos–Gergely Álmos duó a negyeddöntőben kapott ki.
Az egyéniben az U12-eseknél a Székelyudvarhelyi ISK válogatott játékosa, Toró Dávid átmentette jó formáját, ezen a tornán sem talált legyőzőre, így aranyérmmel tért haza.
Csapattársai közül ketten, Paizs Ákos és Dániel Krisztián a nyolcaddöntőben búcsúztak.
A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.
Emlékezetes fordítással biztosította be történelmi ezüstérmét az FK Csíkszereda női csapata: a Temesvári Poli elleni hazai győzelem után eldőlt, hogy a székelyföldiek nemzetközi kupasorozatban indulhatnak.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Kemény hangvételű bejegyzésben reagált Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője és szóvivője a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) magyargyűlölő politikusa, Dan Tanasă szombati kifakadására.
Ötvenöt államtitkár kinevezése jelent meg a vasárnapi Magyar Közlönyben.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!