A sepsiszentgyörgyi Tompa Krisztián számára nem úgy alakult a versenyhétvége, ahogy előzőleg eltervezte. A kilencszeres román bajnok a mért edzésen szoros csatában hajszálnyival lemaradt nagy vetélytársa, Cabal George mögött, majd a vasárnapi, első futamon egy rossz rajtot követően visszacsúszott a középmezőnybe, de remek versenyzéssel innen visszatornázta magát az első helyre. A második futamban másodikként intették le.
„Egyáltalán nem feküdt nekem ez a pálya, ami nem volt megfelelően előkészítve. Ebben most ennyi volt, várom a következő versenyhétvégét” – nyilatkozta a Székely Sportnak Tompa Krisztián, aki két forduló után összetettben vezeti a hazai pontvadászatot, és fejben már az április utolsó hétvégéjén esedékes Balkán-bajnokság 3., sevlievói fordulójára készül. A motokrosszbajnoktól azt is megtudtuk, hogy a szakszövetség illetékes bizottsága szerdán tárgyalja a balși-i szezonnyitón letett óvását.
Az ozsdolai Ördög Zoltán egy hatalmas esést követően pattant újra nyeregbe https://sport.szekelyhon.ro/egyeb-sportok/korhazban-zarta-a-futamot-ordog-zoltan , aminek utóhatásait megérezte a hétvégi versenyen. Harmadikként végzett az edzésen, majd az első futamban is. A második futamban aztán nagyot alakított, ellopta a rajtot, majd sokáig az élen motorozott, azonban pechjére technikai probléma akadályozta meg abban, hogy megtartsa pozícióját.
„Végig éreztem, hogy még nem vagyok tökéletes fizikai állapotban, de mindenkit – saját magamat is beleértve – megleptem a második futamon. Nagyon boldog vagyok, hogy elől tudtam motorozni, bebizonyítottam, hogy nem lehetetlen. Sajnos 4-5 perccel a vége előtt első defektet kaptam, így pedig lehetetlen volt megőrizni az első helyet” – részletezte Ördög Zoltán, akinek be kellett érnie a harmadik hellyel.
Román motokrossz-bajnokság, 2. forduló, MX1 kategória: 1. Cabal George (Vectra Zernyest, KTM) 47 pont, 2. Tompa Krisztián (Sugás Motoros Klub, Yamaha) 47, 3. Ördög Zoltán (Top Cross TCS, KTM) 40.
A román bajnokság május 3–4-én folytatódik.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!