A csapatot Bartus Attila és Buti László edzők kísérték el a fedettpályás versenyre. Az első napon, szombaton a lányok távolugrásban és a 60 méteres síkfutásban, míg a fiúk 60 méteres sprintversenyben álltak rajthoz. Mezei Kamilla kiváló teljesítményt nyújtott távolugrásban, mindössze hat centiméterrel maradt le a döntős mezőnytől, végül 4,39 méteres eredménnyel zárta a versenyt.
A legkiemelkedőbb szombati eredményt Szikszai Csaba érte el a 60 méteres síkfutásban. Az előfutamban 7.71 másodperces idővel kvalifikálta magát a döntőbe, ahol tovább javított, és 7.63 másodperces teljesítménnyel a hatodik helyet szerezte meg.
Vasárnap a fiúk távolugrása, valamint mindkét nem számára a 60 méteres gátfutás következett. A fiúknál Császár Bence és Osváth Péter egyéni csúccsal fejezte be a távolugrást, míg Tóth Péter mindössze négy centiméterrel maradt el a döntős helyezéstől, így kilencedik lett.
A 60 méteres gátfutásban Szikszai Csaba ismét remekelt: előfutamában 9.68 másodperces idővel bejutott a döntőbe, ahol tovább javította egyéni legjobbját (9.48). A kiváló teljesítmény azonban ezúttal a negyedik helyre volt elegendő, mindössze öt századmásodperccel maradt le a dobogóról. A lányok mezőnyében Gagiu Abigél teljesítette a 60 méteres gátfutást, míg László Katinka pechesen az előfutamban elesett, így nem jutott döntőbe.
A székelyudvarhelyi atléták teljesítménye figyelemre méltó annak tükrében, hogy a versenyszámokra nem a legjobb körülmények között tudnak készülni.
A sprinterek mindössze egy 30 méteres futófolyosón tudnak edzeni a 60 méteres versenyekre, míg a gátfutók csupán 2-3 gátat tudnak használni az előírt 60 méteren elhelyezett öt gát helyett. A 2011-es születésű sportolók számára további kihívást jelent, hogy a versenyeken az egy évvel idősebb, 2010-es korosztályba sorolják őket, így fizikailag fejlettebb ellenfelekkel kell megmérkőzniük.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Sikerrel zárta a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását az FK Csíkszereda, szombaton hazai pályán 2–0-ra legyőzte az FC Botoșani együttesét. A csíkiaknál a két gólfelelős, Eppel Márton és Anderson Ceara szállította a három pontot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!