Hirdetés

Djokovic legyőzte Berrettinit a wimbledoni döntőben, utolérte Federert és Nadalt

Huszadik Grand Slam-trófeáját nyerte a szerb világklasszis
Fotó: Neil Hall/Agerpres/EPA

MTI
2021. július 11., 20:03

A világelső szerb Novak Djokovic nyerte meg a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyes versenyét, mivel a vasárnapi döntőben négy szettben legyőzte az olasz Matteo Berrettinit, és 20. Grand Slam-trófeájával utolérte az örökrangsor élén Roger Federert és Rafael Nadalt.

MTI
2021. július 11., 20:03

A belgrádi sztár a 30. GS-fináléjában szerepelt, és idén nem titkoltan a „Golden Slam” a célja, amely a négy nagy torna egy éven belüli megnyerése mellett az olimpiai aranyérmet jelenti.

Erre eddig csak a német Steffi Graf volt képes a sportág történetében 1988-ban.

Hirdetés

A 34 éves Djokovic már megnyerte 2021-ben az Australian Opent és a Roland Garrost is, és legutóbb 1969-ben volt arra példa, hogy férfi játékos megnyerje az és első három GS-tornáját.

A hetedik kiemelt Berrettini az első olasz bajnok lehetett Wimbledonban, ahol az első GS-döntőjében lépett pályára. A legutóbbi olasz férfi GS-finalista Adriano Panatta volt az 1976-os Roland Garroson. A 25 éves római teniszező főként 220 kilométer/óra feletti adogatásaira épített, ezt jelezte az eddig ütött 101 ásza is.

Ami az egymás elleni mérleget illeti, mindkét korábbi összecsapásukat Djokovic nyerte, de füvön még nem találkoztak.

A világelső kettős hibákkal kezdett, de ellenfele megingásai révén 3:1-nél már brékelőnybe került, majd 5:2-re elhúzott. Ekkor azonban váratlan fordulat következett, ugyanis a szerb nem tudta kiszerválni a szettet, a játszmalabdát hárító Berrettini visszabrékelt, és kiegyenlített (5:5). A rövidítésben 3–3 után a címvédő már csak egy pontot tudott hozni, riválisa pedig egy ásszal lezárta a 70 perces szettet.

A folytatásban szinte új meccs kezdődött, Djokovic alig hibázott, míg Berrettini elvesztette a fonalat, és hamarosan 0:4-re állt. Djokovic 5:2-nél még egyszer elbukta az adogatását, majd negyedik szettlabdáját értékesítve egyenlített. A római teniszezőt kissé zavarhatta a combján lévő kötés, de nem kért ápolást.

A harmadik felvonásban a hallatlan elszántsággal játszó szerb 2:1-nél brékelt, majd két bréklabdát hárítva menetelt el 5:4-ig. Itt nem torpant meg, 30-ra hozta a szerváját, és már csak egy szettre volt a diadaltól.

A negyedik játszmában a világelső gyakran méltatlankodott, a borításra panaszkodott, de néhány elképesztő labdamenetben rendre meggátolta, hogy az olasz brékelje őt. Djokovic ezúttal 3:3-nál vette el a fokozatosan „elfogyó” ellenfele adogatását, majd hozta a sajátját, és innentől már nem engedte ki a kezéből a meccset, amely 3 óra 24 percig tartott.

A pályafutása 85. tornagyőzelmét begyűjtő Djokovic 20. Grand Slam-trófeája mellé 1,7 millió fontot (704 millió forint) kap, és utolérte az örökrangsor élén a svájci Roger Federert, illetve Rafael Nadalt.

Djokovic 1969 óta az első férfiként nyerte meg az év első három GS-versenyét, az All England Clubban pedig hatodszor ünnepelhetett.

Wimbledon, férfi egyes, döntő:
Novak Djokovic (szerb, 1.)–Matteo Berrettini (olasz, 7.) 6:7 (4–7), 6:4, 6:4, 6:3

A legtöbbszörös férfi GS-bajnokok:
20: Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djokovic
14: Pete Sampras (amerikai)
12: Roy Emerson (ausztrál)
11: Rod Laver (ausztrál), Björn Borg (svéd)
10: Bill Tilden (amerikai)

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A stabilitás a legfontosabb cél a Székelyudvarhelyi FC-nél

Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.

Négy góllal rajtolt a házigazda FK Csíkszereda

Magabiztos FK Csíkszereda-sikerrel indult a IX. Székelyföld Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Torna, a házigazda már az első félidőben eldöntötte a TSC Topolya elleni mérkőzést. A Puskás Akadémia 2–1-re múlta felül a Dunaszerdahelyi DAC együttesét.

Székelyhon

Egy ember meghalt a homoródfürdői balesetben, egy sérültet helikopterrel vittek kórházba

Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.

`
Krónika

Hazatértek, földet béreltek, vállalkozást építettek: így lett ezerhektáros gazdaságuk a Szilágyságban

Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.

Krónika

Megszűnik a magyar szórvány egyik nagy múltú lapja a tulajdonos bejelentése szerint

Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.

Főtér

Általános sztrájk kezdődik kedden a kórházakban – hírek hétfőn

Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.

Ez is érdekelheti

Ukrajnában készülnek az őszi versenyszezonra a háromszéki karatékák

Nemzetközi magashegyi edzőtáborban kezdte meg az őszi szezonra való alapozást a Sport-All Sport Club két sportolója, Török Panka és Péter-Csiki Csanád, akik a kontinens élvonalába tartozó versenyzőkkel készülhetnek együtt.

A továbbjutásért hajtanak a román és a magyar focicsapatok a nemzetközi porondon – a csütörtöki sportműsor

Az Európa és a Konferencia Liga selejtezőjének visszavágóit rendezik, pályán a két kolozsvári együttes. A Fradi, a Debrecen és a Paks is a továbbjutásért játszik. Tenisz, kerékpár és golf még a felhozatalban.

A világ legjobbjaival mérkőzik meg a marosvásárhelyi dartsbajnok

Újabb mérföldkőhöz érkezett a marosvásárhelyi dartsbajnok, Kádár László pályafutása, aki sikerrel vette a PDC European Tour budapesti selejtezőjét, így augusztusban a világ legjobbjai ellen játszhat a PDC Hungarian Darts Trophy versenyén.

Foci-BL, vívóvébé és női kézilabda – szerdán a tévében

A labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében próbálja ledolgozni egygólos hátrányát az Universitatea Craiova, a magyar női kardválogatott döntőt játszik a világbajnokságon, illetve elrajtol a romániai ifivébé.

Két kategóriagyőzelem, ezüstérem is jutott a Góbék játékosainak a felvidéki tornán

Folytatódik a Góbék Teqball Team remek idei sorozata: a klasszis sportolók két arany- és két ezüstérmet szereztek az eperjesi nemzetközi versenyen.

Tenisz, vívó-vb és kerékpár – a keddi sportműsor

Folytatódik a vívó-világbajnokság Hongkongban, Kínában újabb mérkőzéseket rendeznek a Sanghaj Masters sznúkertornán, emellett a Tour de l’Ain kerékpáros körverseny, ATP-tenisz és atlétika is szerepel a keddi kínálatban.

Több aranyérmet gyűjtöttek a magyarországi versenyen a gyergyói ökölvívók

Három győzelmet és több biztató teljesítményt hozott az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub számára az UNIQA Kupa harmadik fordulója. A legfontosabb viszont a tapasztalatgyűjtés volt.

Tarnicán remekeltek az Udvarhelyi Triatlon Klub sportolói

Újabb sikeres hétvégét zárt az Udvarhelyi Triatlon Klub a XI. Tarnica Triatlonon. A székelyföldi egyesület versenyzői az aquatlon- és triatlonversenyeken több korosztályban is dobogóra álltak.

Felértek a dobogó legfelső fokára Bakuban a csíkszentdomokosi dzsúdósok

Két aranyéremmel és egy ötödik helyezéssel zárták a hétvégén megrendezett bakui Reménységek Európa-kupáját a Csíkszeredai ISK csíkszentdomokosi csoportjának versenyzői.

Pályán a Kolozsvári CFR, zárul a forduló a Szuperligában

Két mérkőzéssel befejeződik a labdarúgó Szuperliga második fordulója, a Kolozsvári CFR az FC Voluntari-t fogadja. Egy magyar bajnoki mellett vívás, sznúker, tenisz, atlétika és beszélgetőműsor is szerepel a hétfői sportprogramban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!