A szerb teniszező idén három Grand Slam-tornát nyert meg és egész évben magabiztosan vezette a világranglistát.
A lengyel hírügynökség (PAP) által 1958 óta szervezett voksoláson Djokovic idén 172 pontot kapott, így 2011, 2015 és 2018 után negyedszer nyert. A második helyen a Bayern München lengyel válogatott labdarúgója, Robert Lewandowski végzett (133), a harmadik pedig a Forma-1 holland világbajnoka, Max Verstappen lett (125).
A 64. alkalommal megrendezett szavazáson - amelyen még sosem győzött magyar sportoló - ezúttal 26 európai hírügynökség vett részt.
Európa 10 legjobb sportolója 2021-ben az európai hírügynökségek szerint:
1. Novak Djokovic (szerb, tenisz) 172 pont
2. Robert Lewandowski (lengyel, labdarúgás) 133
3. Max Vestappen (holland, Forma-1) 125
4. Karsten Warholm (norvég, atlétika) 112
5. Sifan Hassan (holland, atlétika) 94
6. Tadej Pogacar (szlovén, kerékpár) 79
7. Jannisz Antetokunmpo (görög, kosárlabda) 55
8. Marcell Lamont Jacobs (olasz, atlétika) 51
9. Armand Duplantis (svéd, atlétika) 29
10. Therese Johaug (norvég, északisí) 28
...21. Szilágyi Áron (vívás) 13
A Pro TV szerezte meg a 2026 és 2031 közötti időszakra összesen tizenkét férfi és női kézilabdatorna, Európa- és világbajnokság közvetítési jogát. Sajtóértesülések szerint mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni.
Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.
A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A herszoni kormányzó szerint az ukrán erők fegyveresei irányíthatták szilveszter éjszaka azokat a Fekete-tenger partján található kávéház és szálloda elleni dróntámadásokat, amelyek következtében az új évet ünneplő civilek elevenen égtek el.
Hatalmas elégedetlenséget váltott ki a kimondottan a forró termálvízért Félixfürdőre utazók körében, hogy a megszokottnál jóval hidegebb víz fogadta őket a szilveszteri időszakban az Apollo strandon.
… Bukarest új főpolgármesterének szakmai önéletrajza icipicit hamis, de szerinte az egész csak félreértés… és a Pruton túli parlament plenáris ülésén nem kisebb dologról kommunikáltak a honatyák, mint egy jó kis bulikáról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!