A világranglistán 40. ausztrál fenegyerek ugyan remekül kezdett, játszmaelőnybe került, de utána idegessé vált, veszekedett a játékvezetővel, még saját páholyának tagjaival is, a nyolcadik wimbledoni és a 32. Grand Slam-fináléjában szerepelő belgrádi klasszis ezt kihasználva fordított, és végül az alig több mint háromórás meccsen négy szettben diadalmaskodott.
A 35 éves Djokovic összességében hetedik, sorozatban pedig negyedik wimbledoni diadalát aratta, ez a siker volt pályafutása 88. tornagyőzelme. A szerb klasszis 21. Grand Slam-trófeájával megelőzte a svájci Roger Federert, és immár egyedül áll az örökrangsor második helyén a 22 elsőséggel csúcstartó spanyol Rafael Nadal mögött.
Wimbledon, férfi egyes, döntő:
Novak Djokovic (szerb)–Nick Kyrgios (ausztrál) 4:6, 6:3, 6:4, 7:6.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!