David Popovici a vb után a kontinensviadalon is legyőzhetetlen volt

Székely Sport 2022. augusztus 15., 19:53 utolsó módosítás: 2022. augusztus 15., 22:12

A 17 éves román úszófenomén, David Popovici 100 és 200 méteres gyorsúszásban is aranyérmet nyert a római Európa-bajnokságon.

Fiatal kora ellenére David Popovici élete formájában van Fotó: David Popovici/Facebook

A 200 méteres gyorsúszás hétfő esti döntőjében Popovici nagyon rávert a mezőnyre, 1 perc 42,97 másodperces idejével ért be elsőként a célba, előnye több mint két másodperc volt a második és harmadik helyezett úszóval szemben.

A római Európa-bajnokságon a Bukaresti Dinamo sportolója múlt hétvégén 100 méteres gyorsúszásban is aranyérmet nyert, ráadásul 46,86 másodperces idejével új világrekordot állított fel, megdöntve César Cielo 2009-es csúcsát, amit a brazil szintén Rómában ért el.

David Popovici júniusban a budapesti világbajnokságon is megszerezte az aranyat a királykategóriának számító 100 és 200 méter gyorsúszásban.

Remekel a magyar küldöttség

A magyar küldöttség három aranyérmet (Milák Kristóf – 100 m pillangó; a 4x200 méteres gyorsváltó, Mihályfalvi-Farkas Viktória – 400 m vegyes), hat ezüstöt (Milák Kristóf – 100 m gyors, Kovács Benedek – 200 m hát, Verrasztó Dávid – 400 m vegyes, a 4x100 méteres férfi gyorsváltó, Jakabos Zsuzsanna – 400 m vegyes, Mihályvári-Farkas Viktória –1500 m gyors) és két bronzérmet (Molnár Dóra –200 m hát, a 4x200 méteres női gyorsváltó) szerzett.