David Popovici 100 méter gyorson is világbajnok lett

Székely Sport 2022. június 22., 19:36 utolsó módosítás: 2022. június 22., 19:48

Az ifjú román úszótitán, David Popovici a férfi 100 méter gyorsúszás döntőjében is legyőzhetetlen volt, így második aranyérmét szerezte a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

200 méter után 100 méteren is legyőzhetetlen volt Fotó: Radu Tuta/Agerpres

Popovici a táv felénél még másodikként fordult, végül elsőként csapott célba, 47.58-cas idővel. Az elődöntőben még jobban úszott a román fiú, hiszen 47.13-mal nyerte futamát, ez pedig junior világcsúcs is lett egyben. Popovici 200 méteren is diadalmaskodott a Duna Arénában, a 17 éves és 280 napos bukaresti srác mindössze a második 18 év alatti győztese ennek a számnak, 1975-ben Andy Coan nyert hasonlóan fiatalon.

Németh Nándor, aki ebben a számban 2018 óta minden világversenyen döntőt úszott, hatodik helyen végzett.

Vizes világbajnokság, férfi 100 m gyors, világbajnok:
1. David Popovici (Románia) 47.58 másodperc
2. Maxime Grousset (Franciaország) 47.64
3. Joshua Liendo Edwards (Kanada) 47.71
...6. Németh Nándor (Magyarország) 48.13

Kapás Boglárka hetedik 200 méter pillangón

Kapás Boglárka címvédőként hetedik lett 200 méter pillangón. A 29 éves magyar versenyző 2:08.12 perccel csapott célba, a program zárásakor pedig a 4x200 méteres női gyorsváltó tagjaként is medencébe ugrik.

Kapás a keddi elődöntőből 2:07.89 perces idővel éppen a nyolcadik helyen jutott a fináléba, ahol szokáshoz híven lassan kezdett, ezúttal viszont a mezőny annyira ellépett tőle, hogy szokásos nagy hajrája is csak arra volt elég, hogy holtversenyben lett hetedik a dán Helena Bachhal.

„Legalább nem lettem nyolcadik. Egy kis hiányérzetem van, hogy nem sikerült 2:07-es időt úszni, de ma reggel azért éreztem, hogy ez a tegnap délutáni úszás mennyit kivett belőlem. Kijött, hogy fizikailag nem vagyok abban az állapotban, amiben kellene. Nekem a középdöntő volt a fő úszásom, itt beleadtam mindent, de ennyi maradt” – nyilatkozta Kapás, aki derékproblémák miatt éppen az alapozása közepén kényszerült több hetet kihagyni.

A számot a kanadaiak szupertehetsége, Summer McIntosh nyerte, és akárcsak az elődöntőben, ezúttal is junior világcsúcsot úszott. McIntosh 15 évesen és 308 naposan diadalmaskodott, legutóbb a kínai Je Si-ven nyert hasonlóan fiatalon világbajnoki címet, 2011-ben 200 méter vegyesen.