17.00 Teremlabdarúgás, 1. Liga: Galac–Dévai VSK (Digi Sport 2)
19.00 Férfi kosárlabda, Eurocup: Türk Telekom–Kolozsvár (Prima Sport 3)
19.00 Labdarúgás, Román Kupa, csoportkör: U Craiova–Konstanca (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
19.00 Labdarúgás, Román Kupa, csoportkör: Aradi UTA–Voluntari (Digi Sport 2, Prima Sport 2)
19.00 Labdarúgás, Román Kupa, csoportkör: Tunari–Buzău (Digi Sport 3, Prima Sport 4)
19.45 Férfi kézilabda, Európa Liga: Bukaresti Dinamo–Chambery (Digi Sport 4, Prima Sport 5, Orange Sport 3)
20.00 Női labdarúgás, Nemzetek Ligája: Magyarország–Albánia (M4 Sport)
21.30 Női kézilabda, világbajnokság, csoportkör: Dánia–Románia (Digi Sport 1, Prima Sport 1)
21.30 Labdarúgás, Premier League: Wolverhampton–Burnley (Digi Sport 3, Prima Sport 4, Orange Sport 2)
21.45 Férfi kézilabda, Európa Liga: Sporting–Konstanca (Digi Sport 4, Prima Sport 5, Orange Sport 3)
22.00 Labdarúgás, Olasz Kupa: Lazio–Genoa (Prima Sport 2)
22.15 Labdarúgás, Premier League: Luton–Arsenal (Digi Sport 2, Prima Sport 3, Orange Sport 1)
Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.
Pár napja jutott vissza a labdarúgó Szuperligába a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Már kiírták, mikor kezdik el a munkát, a klubvezetés a élvonalbeli keret kialakításán dolgozik.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!