A leggyorsabb Dan Gîrtofan, az országos ralibajnokság éllovasa volt, harmadik nekifutásra 1:27.8-as időt ment „Giri” a shakedown során két olyan időt ért el, amit a többi csapat nem tudott felülmúlni.
Bogdan Marișca, a Napoca Rally Academy első számú pilótája ezen a versenyen a címvédő Simone Tempestini távollétében, a második legjobb időt autózta 1:29.8-al, amit az utolsó végigmenetelén ért el.
A harmadik helyet Bogdan Năstase szerezte meg, aki 1:31.1-gyel kilenc tizeddel volt gyorsabb a magyarországi Botka Dávidnál (1:32.0).
A shakedown eredményei itt érhetők el.
Pénteken délután kezdődik a tényleges verseny. Az első autó a tervek szerint 15.00-kor indul, míg az első gyorsasági szakasz, a libáni 15.53-kor kezdődik.
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Előbb egy távozót, aztán egy újonnan érkezőt jelentett be a sepsiszentgyörgyi együttes. Mindkét játékos középpályás.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es jegy.
Provokációnak nevezte a ProSport román sportportál minapi cikkében azt, hogy a Hungary Today című angol nyelvű magyar hírportál „erdélyi magyarként” hivatkozott Kovács István futballbíróra.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!