Dakar-rali: újabb szakaszt nyert, csökkentette lemaradását az erdélyi motoros

Horváth Bálint Ottó 2021. január 06., 19:59 utolsó módosítás: 2021. január 26., 11:53

Második alkalommal zárt az élen kategóriájában az idei Dakar-ralin a szatmári Gyenes Emánuel, a szerdai negyedik szakaszon sikerült javítania időeredményén.

Fotó: Facebook/Emanuel Gyenes, Rally Zone

A szerdai versenynapon Wadi Ad-Dawasir és Rijád között a leghosszabb etap várt a versenyzőkre, akiknek a 337 kilométeres mért szakasz lesz mellett egy 476 kilométernyi összekötő távot is teljesíteniük kellett.

Gyenes Emánuel a leggyorsabbnak bizonyult a Malle Moto kategóriában – a teljes motoros mezőnyben a 33. helyen ért célba – , ezzel ha nem is jutott előrébb a negyedik helynél, de javított időeredményén, a keddi technikai problémái miatt ugyanis hátrányba került vetélytársaival szemben.

Az Autonet Motorcycle Team versenyzőjének lemaradása hat perc a dobogó harmadik helyen álló, cseh Roman Krejci mögött. A kategória különversenyét a litván Arunaz Gelazninkas vezeti, megelőzve az olasz Maurizio Gerinit.

Négy szakaszt követően az összetettben a francia Xavier de Soultrait található az élen a spanyol Barreda Bort és a botswanai Ross Branch előtt. Gyenes Emánuel a 35. helyen áll.

Az autósok között a katari Nasser Al-Attijah a harmadik szakaszgyőzelmét szerezte szerdán, de összetettben a francia Stéphane Peterhansel foglalja el az első helyet.