A SoyMotor portál beszámolója szerint a szaúdi hatóságok arról biztosították a sivatagi tereprali-viadal 2021-es résztvevőit, hogy minden érintett – az egészségügyi előírások szigorú betartása mellett – gond nélkül eljuthat a január 3. és 15. közötti verseny rajthelyére. Akiknek sikerült jegyet foglalniuk Dzsiddába, azok számára különjáratokat szerveznek, függetlenül attól, hogy melyik országban tartózkodnak – közölték a szervezők.
Romnániából a szatmárnémeti Gyenes Emánuel, Magyarországról a Szalay Balázs, Bunkoczi László páros korábban bejelentette, hogy részt vesz a versenyen.
A Dakar-ralit 1979-ben rendezték meg először, Párizs és a névadó szenegáli főváros között, utána viszont Európán és Afrikán kívül is több országban sor került rá, volt már dél-amerikai helyszín nem egyszer, a 2020-ast pedig már a mostani ázsiai házigazda, Szaúd-Arábia bonyolította le.
A viadalon több kategóriában – autóval, motorkerékpárral, kamionnal és quaddal – is versenyeznek a résztvevők. A január 2-i prológgal együtt a szaúdi dűnéken összesen 7658 kilométer megtétele vár a mezőnyre. A rajthely és a célállomás egyaránt Dzsidda városa.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Nicușor Dan szerint elfogadhatatlan, hogy a 27 uniós tagállam közös döntését az Ukrajna támogatására szánt hitelről hetekkel később megkérdőjelezi Magyarország.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!