Dakar Rali: Gyenes kategóriája legjobbja volt a nyolcadik szakaszon

Agerpres 2021. január 11., 22:41

A chilei Jose Ignacio Cornejo Florimo (Honda) nyerte hétfőn a Szaúd-Arábiában zajló Dakar-rali nyolcadik etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 22. helyen végzett.

Négy szakasz maradt hátra az idei Dakarból Fotó: Facebook/Gyenes Emanuel-Mani

A Sakaka és Neom közötti 709 kilométeres táv 375 kilométeres gyorsasági szakaszát 3 óra 8 perc 40 másodperces idővel nyerte a chilei versenyző. 1 perc 5 másodperccel maradt le tőle a második helyen befutó ausztrál Toby Price (KTM), a harmadik helyen pedig az amerikai Ricky Brabec (KTM) végzett, 2 perc 50 másodperces hátránnyal.

Összetettben a chilei Jose Cornejo (Honda) tartja vezető helyét, de mindössze 66 másodperces hátránnyal következik utána az ausztrál Toby Price (KTM), az ideiglenes dobogó harmadik helyén a brit Sam Sunderland (KTM) áll 5:57 perces hátránnyal.

Gyenes Emánuel (KTM) idei legjobb eredményével a 22. helyen ért célba, 30 perccel és 38 másodperccel a győztes után.

Gyenes megnyerte a Malle Moto kategóriát és második volt a Maratonban. Összetettben a szatmárnémeti versenyző a 30. helyen áll, 05:37:08 órás lemaradással.

Gyenes a harmadik helyen áll a szervizcsapat nélkül induló pilóták (Malle Moto) kategóriájában, 59:19 perc hátránnyal az éllovas olasz Maurizio Gerinihez képest, akit a litván Arunas Gelazninkas követ 32 másodperces lemaradással.

A Maraton kategóriában a második helyen áll a szatmárnémeti motoros, 3:22:53 órával a spanyol Tosha Schareina (KTM) mögött. Kedden Neom körül, egy 579 kilométeres hurokban folytatódik a verseny, ebből 465 kilométer a mért szakasz.

Kedden Neom körül, egy 579 kilométeres hurokban folytatódik a verseny, ebből 465 kilométer a mért szakasz.