Bisha és Wadi Ad-Dawasir között hétfőn 685 kilométeres etappal folytatódott a 2021-es Dakar-rali, amelyen Gyenes Emánuel egyedüli romániai versenyzőként vesz részt. A szatmári motoros már a vasárnapi első szakaszon kategóriája élére ugrott, előnyét pedig sikerült növelnie a Malle Motóban, ami a szervizcsapat nélküli motorosok különversenye.
Gyenes a 94 fős mezőnyben a 35. helyen fejezte be a szakaszt, összetettben jelenleg a 32.,
míg a kategóriájában éllovasként majdnem öt perccel előzi meg a cseh lengyel David Pabiskát és a litván Arunas Gelazninkast.
A közösségi oldalára feltöltött rövid napértékelőben Gyenes elmondta, nagyon hosszú volt a hétfői szakasz, amelyen a gyors részek és a lágyabb dűnék váltották egymást, utóbbiak pedig sok versenyzőnek okozták problémát. Az Autonet Motorcycle Team versenyzője elmondása szerint alig várta, hogy vége legyen a második szakasznak, úgy véli, nehezen indult az idei Dakar.
Kedden egy 630 kilométeres erőpróba vár a versenyzőkre, ebből 403 kilométer lesz a mért táv.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!