Vasárnap délelőtt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a férfi asztalitenisz Európa Kupa csoportkörében a Libertas Marinkolor Dubrovnik ellen vette fel a küzdelmeket. Mind a székelyföldi, mind a horvát gárda előzetesen nyert az ukrán Fortune Kijev ellen, így az már biztos volt, hogy ők ketten jutnak a döntő tornára.
Egyikük sem úgy tekintett a párharcra, mintha az valami barátságos mérkőzés lenne. A hazaiaknál Sebastian Loso az első játszmát elveszítette, de aztán zsinórban hozta a következő hármat, így meg is volt az ISK-SZAK első pontja.
György Szilárd és Tamás Szabolcs is három szettben maradt alul, fordított tehát a horvát ellenlábas.
Loso pontjával összesítésben 2–2 lett, így az ötödik csatát is le kellett játszani. Úgy festett, hogy György Szilárd behúzza ezt, a második játszmában 7–3-ra vezetett, innen viszont nyerni tudott Simovic. Az ötödik, a szuper szettig nyúlt ki a mérkőzés, 3–1-gyel indított Szilárd, csakhogy ismét megrázta magát a vendégjátékos, így a dubrovniki klubé lett a győzelem.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK ebben az évben is megtette a lépést, továbbjutott a soron következő körbe. A pandémia miatt ez már a döntő tornát jelenti, melyet május közepén Varasdon rendeznek: nyolc csapat az Európa Kupából, hat pedig a Bajnokok Ligájából érkezik oda.
Nem is csoda, hogy a klub vezetője, edzője, György István boldogan összegzett: „Több mint fél éve készülünk erre a tornára, óriási volt a győzni akarás. A sors úgy hozta, hogy az ukránok elleni találkozó volt a ki-ki meccs, ezt pedig nagy szívvel és lélekkel, jó játékkal hozni tudtunk. Nagyon büszke vagyok a fiúkra. A horvátok ellen is megtettek mindent, itt egy-két labdamenet döntött.
Férfi asztalitenisz Európa Kupa, csoportkör, 3. forduló:
Székelyudvarhelyi ISK-SZAK–Libertas Marinkolor Dubrovnik 2–3.
Sebastian Loso–Miho Simovic 3–1 (7–11, 11–8, 11–3, 12–10)
György Szilárd–Filip Cipin 0–3 (8–11, 6–11, 4–11)
Tamás Szabolcs–Tomislav Japec 0–3 (5–11, 5–11, 4–11)
Loso–Cipin 3–0 (11–7, 11–7, 11–4)
György–Simovic 2–3 (11–8, 9–11, 11–8, 3–11, 4–6).
Az A csoport végeredménye: 1. Dubrovnik 4 pont, 2. Székelyudvarhely 3, 3. Fortune Kijev 0.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!