Hagyományos helyszínen, a kaposmérői Kassai Völgyben zajlott a 2024-es magyar lovasíjász-bajnokság, amelyen a Csíkszeredai Kerecsen Lovasíjász Egyesület öt sportolóval vett részt: Csiszer Ivett, Bakos Tünde, Lőrincz Virág, Bakos Csongor és Lőrincz Rómeó.
„Csiszér Ivett megnyerte a női bajnokságot és az összetettben második lett, ami azt jelenti, hogy egy férfi kivételével mindenkit megvert. Lőrincz Virág negyedik helyen végzet a női kategóriában” – mondta el a Székely Sport megkeresére Lőrincz Rómeó, a székelyföldi csapat vezetője.
A Csíkszeredai Kerecsen Lovasíjász Egyesület sportolóinak eredményei:
Csiszér Ivett 237,09 pont,
Lőrincz Virág 160,23 pont,
Bakos Csongor 139 pont,
Bakos Tünde 111 pont,
Lőrincz Rómeó 49 pont.
A 2024-es magyar bajnokság végeredménye:
Nyílt verseny: 1. Molnár Dávid (magyar) 268,90 pont, 2. Csiszér Ivett (romániai) 237,09 pont, 3. Rácz Gergő (magyar) 216,62 pont, 4. Szmrecsányi Fülöp (magyar) 216,41 pont, 5. Szmrecsányi Benedek (magyar) 215,71 pont, 6. Konkoly Merse (magyar) 210,20 pont.
Női verseny: 1. Csiszér Ivett (romániai) 237,09 pont, 2. Nagy Veronika (magyar) 171,52 pont, 3. Ducza Dóra (magyar) 164,60 pont, 4. Lőrincz Virág (romániai) 160,23 pont.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Izgalmakban gazdag nap vár ránk a képernyő előtt, számos sportág eseményeit követhetjük. A vasárnapi programból kiemelkedik az FK Csíkszereda első idei bajnoki mérkőzése, valamint a magyar kézi-, és vízilabda-válogatott újabb Európa-bajnoki összecsapása.
Baleset történt szombaton délután fél öt körül Tusnádfürdőn, a várost átszelő E578-as nemzetközi úton. Ketten megsérültek.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Románia a súlyos fagyos időszakokban azzal szembesül, hogy a belföldi termelésből és a tárolókból történő szállítási kapacitása korlátozott, ilyenkor a gázimport – különösen Magyarországról – szükségessé válik a fogyasztási csúcsok fedezéséhez.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!