Nemzetközi lovasíjász-verseny helyszíne volt hétvégén a Csíkszeredához közeli Csiba. A Csíkszeredai Kerecsen Lovasíjász Egyesületet és ennek vezetője, Lőrincz Rómeó által szervezett vetélkedő része volt a nemzetközi versenysorozatnak. A lovasíjászok – akárcsak teniszben – több helyszínen, több versenyen vesznek részt év közben, és ezek alapján készülnek el a világranglisták.
Csibában összesen 23 női és férfi versenyző mutatta be tudását, öten Magyarországról érkeztek, 18-án pedig Románia különböző klubjaitól. Akárcsak Kaposmérőn, a július első napjaiban Somogy vármegyében megrendezett lovasíjász-világbajnokságon, a csíkszeredai Csiszér Ivett ezúttal is uralta a női versenyt, mi több pontszáma a férfiakénál is jobb volt.
A csibai verseny eredményei
Nyílt verseny: 1. Csiszér Ivett (Románia, Zafír nevű lovával) 241,66 pont, 2. dr. Szántó Zoltán (Magyarország, Virág nevű lovával) 138,02 pont, 3. Bakos Csongor (Románia, Rigó nevű lovával) 137,47 pont, 4. Recsenyédi Attila (Románia, Manó nevű lovával) 135,79 pont, 5. Lőrincz Virág (Románia, Babóca nevű lovával) 135,30 pont, 6. Kiss Benedek (Románia, Táltos nevű lovával) 11,60 pont, 7. Anisia Juncanariu (Románia, Bogyó nevű lovával) 109,43 pont, 8. Karácsony Levente (Románia, Virág nevű lovával) 107,06 pont.
Női verseny: 1. Csiszér Ivett (Románia, Zafír nevű lovával) 241,66 pont, 2. Lőrincz Virág (Románia, Babóca nevű lovával) 135,30 pont, 3. Anisia Juncanariu (Románia, Bogyó nevű lovával) 109,43 pont.
Férfi verseny: 1. dr. Szántó Zoltán (Magyarország, Virág nevű lovával) 138,02, 2.Bakos Csongor (Románia, Rigó nevű lovával) 137,47 pont, 3. Recsenyédi Attila (Románia, Manó nevű lovával) 135,79 pont.
Július 15-én, szombaton délelőtt újabb nemzetközi lovasíjász-verseny lesz a Kerecsen Lovasíjász Egyesületet csibai pályája, amire a belépés ingyenes.

Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!