Csíkszeredának ifjúsági bajnoka lett fallabdában

Dobos László 2023. március 30., 11:20

Bukarestben rendezték meg az elmúlt napokban Románia ifjúsági squash (fallabda) bajnokságát, amelyen szép eredményeket értek el a Csíkszeredai Transylvanian Tennis & Squash Sportklub versenyzői. Tamara Pescărescu bajnok lett az U15-ös korosztályban.

Tamara Pescărescu a dobogó legmagasabb fokán. Jobbról Szász László edző Fotó: Forrás: Transylvanian Tennis & Squash Sportklub

Amint Szász Lászlótól, a Csíkszeredai Transylvanian Tennis & Squash Sportklub tulajdonosától és edzőjétől megtudtuk, Románia ifjúsági bajnokságán összesen 84 sportoló vett részt, a legfontosabb hazai versenyre fallabdázók érkezetek az ország minden részéről.

Ifjúsági bajnoka lett Csíkszeredának fallabdában, Tamara Pescărescu első helyen végzett az U15-ös korosztályban.

Sánta Ábel második lett az U11-es korosztályban Fotó: Forrás: Transylvanian Tennis & Squash Sportklub

A csíkiak további két ezüstérmet szereztek: Sándor Anna az U15-ös, Sánta Ábel pedig az U11-es korosztályban lett második.

Tamara Pescărescu a dobogó legmagasabb fokán Fotó: Forrás: Transylvanian Tennis & Squash Sportklub

Kik a felnőtt bajnokság legjobbjai?

A Román Squash-szövetség (FRSquash) közleménye szerint a felnőttek között, a Pro kategóriában a dobogósok névsora a következő: 1. Andreea Ghiorghișor, 2. Alexandra Ghiorhișor, 3. Timeea Dumitrașcu (mindhárman Remat Călărași), illetve 1. Dumitru Goian, 2. Vasile Hapun, 3. Radu Pena (mindhárman Bukaresti Infinity).