Két csíki ökölvívó, Szőcs Bence (48 kg, U18-as korosztály) és Bartók Zsolt (71 kg, U22) képviselte Csíkszeredát az idei Moldva Öve (Centura Moldovei) elnevezésű nemzetközi gálán, amelyen nyolc ország 122 ökölvívója vett részt a két kategóriában, az U18-as és az U22-es korosztályokban.
Todor Lorándtól, a csíki bokszcsapat (VSK Csíkszereda és Bene Regaz SK) vezetőedzőjétől megtudtuk, hogy – sajnos – Bartók Zsolt már a nyolcaddöntőben vereséget szenvedett, Szőcs Bence azonban a döntőig menetelt, ahol megosztott pontozással (3:2) alulmaradt az izraeli David Zakharival szemben.
„A döntő első menetében Szőcs Bence volt a jobb, a másik két menet pedig szoros volt, amit én döntetlennek láttam. Bence ellenfelét hozták ki győztesen, de ennek ellenére a torna nagyon hasznos volt. Nyolc ország sportolói vettek részt, minőségi meccsek voltak, minden mérkőzésből tanultunk, levontuk a tanulságokat” – nyilatkozta Todor, akitől megtudtuk, hogy szeptember utolsó hétvégéjén, 27-én és 28-án a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában megrendezik az 5. Bene Regaz Kupa küzdelmeit, amelyre eddig 13 csapat jelezte részvételi szándékát.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.
Kövekkel, botokkal és fejszékkel támadtak a Kolozs megyei Récekeresztúron (Recea-Cristur) feldühödött falusiak egy mentőautóra az úgynevezett „fekete mentőről” szóló rémhírek hatására, súlyos szemsérülést okozva a jármű vezetőjének.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!