Két csíki ökölvívó, Szőcs Bence (48 kg, U18-as korosztály) és Bartók Zsolt (71 kg, U22) képviselte Csíkszeredát az idei Moldva Öve (Centura Moldovei) elnevezésű nemzetközi gálán, amelyen nyolc ország 122 ökölvívója vett részt a két kategóriában, az U18-as és az U22-es korosztályokban.
Todor Lorándtól, a csíki bokszcsapat (VSK Csíkszereda és Bene Regaz SK) vezetőedzőjétől megtudtuk, hogy – sajnos – Bartók Zsolt már a nyolcaddöntőben vereséget szenvedett, Szőcs Bence azonban a döntőig menetelt, ahol megosztott pontozással (3:2) alulmaradt az izraeli David Zakharival szemben.
„A döntő első menetében Szőcs Bence volt a jobb, a másik két menet pedig szoros volt, amit én döntetlennek láttam. Bence ellenfelét hozták ki győztesen, de ennek ellenére a torna nagyon hasznos volt. Nyolc ország sportolói vettek részt, minőségi meccsek voltak, minden mérkőzésből tanultunk, levontuk a tanulságokat” – nyilatkozta Todor, akitől megtudtuk, hogy szeptember utolsó hétvégéjén, 27-én és 28-án a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában megrendezik az 5. Bene Regaz Kupa küzdelmeit, amelyre eddig 13 csapat jelezte részvételi szándékát.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!